Ako

Prečo sa moje emodži nezobrazujú?

V súčasnosti takmer každý používa emoji na vyjadrenie. Teraz existuje veľa rôznych emotikonov a oveľa viac si môžete stiahnuť sami. Nie všetky emodži sa vášmu konverzačnému partnerovi zobrazujú vždy správne. Prečo je to tak a čo s tým môžete robiť?

Nepochybne ste to zažili, niekto vám pošle e-mail s niečím, v čom by mal byť jednoznačne nejaký smajlík alebo emoji, ale všetko, čo vidíte, je zvláštny symbol alebo písmeno, napríklad písmeno J). Ako to, že sa niektoré emodži nezobrazujú? Jednoduchá odpoveď: pretože to nie sú emodži.

Emodži sa preto nezobrazujú

Skutočnosť, že si všetci môžeme navzájom posielať štandardnú sadu emotikonov, sme si už tak zvykli, že si už vlastne neuvedomujeme, že na tom nie je nič zjavné. Pred pár rokmi to nedávalo veľký zmysel. Keď vám niekto poslal emotikon (teda pred zavedením emodži), bolo pravdepodobnejšie, že ste ho nevideli. Dôvodom je to, že podmienkou zobrazenia takéhoto emotikonu je, že máte vo svojom systéme nainštalovaný rovnaký emotikon.

Vtip je v tom, že ľudia vám zvyčajne neposielajú vôbec žiadny obrázok, ale iba príkaz, ktorý aktivuje zobrazenie daného emotikonu vo vašom systéme (šetrí to dátový prenos, pretože obrázok sa nemusí odosielať). To je sila emoji a štandardná integrácia napríklad v systéme iOS a iných platformách. Každý má nainštalované presne rovnaké emotikony, a preto emodži, ktoré odosiela niekto iný, sú presne tie emodži, ktoré vidíte.

V tejto súvislosti je celkom logické, že ak vám niekto pošle emotikon, ktorý si nainštaloval so softvérom do svojho systému, nebude sa vo vašom systéme zobrazovať (pretože tento softvér nemáte). Stručne povedané, nebojte sa: nie ste to vy, ale oni!

Nálepky

Ak nemáte dostatok emodži a chcete mať v aplikácii WhatsApp viac možností, ako sa vyjadriť, môžete namiesto emodži použiť aj samolepky. V skutočnosti ide o väčšie emodži, a preto sa zobrazujú odlišne. Nálepka je v skutočnosti obrázok, a preto sa v softvéri predvolene „nepečie“. Prečítajte si viac o nálepkách WhatsApp tu.