Ako

Pozeranie filmov na tablete: tak to robíte

Ak vezmete svoj tablet so sebou na dovolenku, pravdepodobne si budete chcieť každú chvíľu pozrieť film. To, ako to urobíte, závisí okrem iného od typu tabletu a od toho, či máte aktívne pripojenie na internet. V tomto článku si rozoberieme najznámejšie možnosti sledovania filmov na tablete.

Tip 01: Ktorý tablet?

Najlepší spôsob sledovania filmu závisí okrem iného od toho, aký operačný systém máte v tablete. Ak máte tablet s Androidom, môžete ľahko kopírovať filmy z počítača do tabletu. Na iPade - s operačným systémom iOS - potrebujete program iTunes na kopírovanie filmov do tabletu. Na kopírovanie filmov samozrejme potrebujete dostatok voľného miesta na tablete. Ďalšou možnosťou je, že používate streamovaciu službu a filmy preto v tablete zaberajú miesto iba dočasne. Nevýhodou možnosti streamovania je samozrejme to, že musíte mať predplatené filmové služby a na svojej dovolenkovej adrese musíte mať dobré WiFi pripojenie. Niektoré služby vám navyše ponúkajú aj požičiavanie filmov. V nasledujúcich tipoch si môžete prečítať, ktorá možnosť vám najlepšie vyhovuje.

Tip 02: Špecifikácie

Ak chcete použiť tablet špeciálne na sledovanie filmov, je chytrý nápad zvoliť si tablet s dobrou obrazovkou. V prípade tabletu Apple to nie je žiadny problém: na sledovanie filmov sa každý iPad dokonale hodí. Obrazovka je čistá a má vysoké rozlíšenie, takže sa dobre zobrazujú aj filmy v HD kvalite. Ak si chcete kúpiť tablet s Androidom, máte na výber oveľa viac. Dôležitá je fyzická veľkosť tabletu: 7-palcový tablet nie je skutočne vhodný na sledovanie filmov, 10-palcový tablet poskytuje oveľa väčšie potešenie zo sledovania.

Rozlíšenie obrazovky je tiež dôležité a priamo súvisí s veľkosťou vášho tabletu. Pozerajte sa nielen na rozlíšenie, ale aj na počet ppi (pixelov na palec). 1 920 x 1 280 pixelov je v skutočnosti minimum pre 9 alebo 10 palcový tablet na sledovanie filmov. IPad má rozlíšenie 2048 x 1536 pixelov. Pri veľkosti obrazovky 10 palcov sa to rovná 264 ppi. Skontrolujte tiež, či váš tablet používa najnovšiu verziu systému Android: je to preto, že niektoré aplikácie už nie je možné inštalovať v starších verziách systému Android. Najpopulárnejšia verzia je Android 7, odporúča sa tablet s minimálne Androidom 5. Pokiaľ ide o pamäť RAM, minimálne 2 gigabajty sú užitočné a váš procesor musí byť tiež dostatočne silný, aby váš film neklamal. Ak chcete mať možnosť sledovať filmy pomocou dátového balíka, musí mať váš tablet slot na SIM.

Tip 03: Android

Výhodou otvoreného systému Android je, že môžete ľahko kopírovať filmy do tabletu. Vo svojom počítači to urobíte z prieskumníka, v prípade systému Mac si stiahnete program Android File Transfer a pripojíte tablet k počítaču pomocou kábla USB. Teraz môžete ľahko presúvať súbory do 4 gigabajtov z programu Windows Explorer alebo Android File Transfer do správneho priečinka v aplikácii Android File Transfer. Vo väčšine prípadov si vyberiete priečinok s názvom Filmy alebo Filmy, ale samozrejme si môžete zvoliť aj iný priečinok sami. Uistite sa, že vaše filmy majú príponu .mp4, aby vaša obľúbená aplikácia pre Android mohla vaše filmy prehrávať správne. Ak používate program na kopírovanie filmov z DVD, vyberte nastavenie h.264 (avc), tento kodek podporuje Android od verzie 3.0. Ak máte moderný tablet s Androidom, môžete zvoliť aj možnosť h.265 (hevc). Šikovným programom na prevod filmov je napríklad Freemake. V Androide môžete teraz len otvoriť aplikáciu Galéria a prehrať svoje video.

Ak používate program na kopírovanie filmov z DVD, vyberte nastavenie h.264

Tip 04: Nakupujte v Androide

Ak v počítači nemáte žiadne filmy, môžete si filmy tiež kúpiť alebo požičať priamo v tablete. Toto je najjednoduchšie prostredníctvom služby Google Play na tablete. Otvorte aplikáciu a klepnite na Filmy. Cena sa okamžite zobrazí za film. Ak chcete vedieť, či má film holandské titulky alebo či je kopírovaný v holandčine, klepnite na názov filmu a prejdite nadol na Viac informácií. nižšie Jazyk zvuku vidíte, aký jazyk má film. Niektoré filmy majú dve ceny, najvyššou cenou je nákupná cena. Za Prenájom od vo väčšine prípadov nájdete dve možnosti: cena prenájmu pre variant SD a cena prenájmu pre variant HD. HD verzia je o niečo drahšia. Vypožičaný film si môžete pozrieť do tridsiatich dní od zakúpenia. Po spustení filmu máte 48 hodín na jeho pozretie. Po 48 hodinách sa film z tabletu automaticky odstráni.

Po 48 hodinách sa film z tabletu automaticky odstráni

Tip 05: iOS

Pretože iOS je uzavretý systém, nemôžete filmy jednoducho kopírovať do priečinka podľa vášho výberu. Na odosielanie súborov do iPadu potrebujete iTunes. Pripojte svoj iPad pomocou kábla USB a spustite iTunes. V iTunes kliknite na ikonu vášho iPadu. Kliknite do ľavého stĺpca Filmy nižšie Na mojom zariadení a potiahnite filmový súbor do pravého okna. Súbor sa teraz skopíruje do miestnej knižnice iTunes. Potom kliknite na Synchronizovať. Na iPade otvorte aplikáciu Videá a v aplikácii sa zobrazí váš novo pridaný film. Klepnutím na ňu prehráte film. iTunes nie sú len programy na kopírovanie filmov do tabletu, filmy si môžete kúpiť alebo požičať aj prostredníctvom možnosti obchodu v programe. Otvorte aplikáciu iTunes Store a klepnite na Filmy. Filmy sa zvyčajne predvolene ponúkajú v HD kvalite, ale ak klepnete na názov a prejdete úplne dole, pri niektorých filmoch nájdete možnosť SD. Klepnite na K dispozícii aj v SD a uvidíte, že kúpna cena a cena za prenájom verzie sd je nižšia. Za Veľkosť vidíte, koľko gigabajtov sťahovanie dočasne zaberá. Rovnako ako v službe Google Play máte na spustenie filmu 30 dní a musíte ho dokončiť do 48 hodín.

Pathé Home

Sieť kín Pathé má tiež obchod pre váš tablet s názvom Pathé Thuis. Zbierka je porovnateľná so zbierkou iTunes, existujú však určité rozdiely. Knižnicu si môžete zadarmo pozrieť nainštalovaním aplikácie do tabletu.

Tip 06: VLC

Ak chcete pri sledovaní filmu viac možností, stiahnite si aplikáciu VLC. Táto aplikácia je k dispozícii pre Android aj iOS. V App Store sa volá VLC for Mobile, v Google Play musíte hľadať VLC pre Android. Aplikácia VLC môže hrať oveľa viac rôznych formátov a ponúka užitočné ďalšie funkcie. Napríklad môžete rýchlo pridať k filmu titulky, ktoré ste si stiahli vo formáte srt, klepnutím na ikonu titulkov a potom Vyberte súbor s titulkami / Interné úložisko ťukanie. Existuje niekoľko webových stránok, kde nájdete súbory srt - zákonnosť týchto súborov nie je úplne jasná, ale toto stranou. Okrem toho vo verzii VLC pre iOS môžete odosielať súbory bezdrôtovo z počítača PC alebo Mac do zariadenia so systémom iOS prostredníctvom možnosti WiFi upload. Ak máte Apple Watch, môžete ich použiť ako diaľkové ovládanie.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found