Ako

Užitočné miniaplikácie pre systém Android a návod na ich inštaláciu

Widgety sú odkazy na domovskej obrazovke, ktoré sú prepojené s aplikáciou v telefóne. Tieto šikovné miniaplikácie pre systém Android umožňujú vidieť vaše najnovšie e-maily, sledovať počasie alebo otvárať kontakty okamžite. Tento článok vám ukáže, ako nainštalovať widget a ktoré widgety je užitočné mať.

Je samozrejme užitočné najskôr vytvoriť zoznam užitočných widgetov pre Android, ktoré si chcete nainštalovať. Tieto widgety sú vyrobené tak, aby vám uľahčili život čo najviac, ale v niektorých prípadoch aj čo najkrajšie.

Pamätajte, že mnoho aplikácií, ktoré máte v telefóne, ponúka aj miniaplikáciu pre domovskú obrazovku. Týmto spôsobom nemusíte hľadať medzi všetkými svojimi aplikáciami, aby ste otvorili plánovač ciest NS, alebo aby ste mali prehľad o najnovších správach.

Zooper Widget

Pomocou Zooper Widget si môžete vytvoriť svoj vlastný dizajn domovskej obrazovky. Bezplatná aplikácia ponúka možnosti, ako si všetko prispôsobiť podľa svojho vkusu. K dispozícii je veľa rozložení, napríklad hodiny, kalendár alebo počasie.

Klepnutím na widget upravíte všetko podľa svojich predstáv, od farby po veľkosť, obsah a rozloženie, všetko je možné! (Android)

Miniaplikácia Gmail

Ak chcete svoju poštu strážiť, je šikovná widget Gmail. Môžete si vybrať, ktorý priečinok chcete synchronizovať, a automaticky zobrazí vaše najnovšie e-maily. Na domovskej obrazovke teda môžete jednoducho odpovedať na všetky vaše naliehavé e-maily (alebo si pozrieť najnovšie ponuky služieb Groupon). (Android)

Donáška domov

Ak neradi varíte alebo jednoducho nie ste v tom dobrí, donáška domov je samozrejme šikovná aplikácia. Ponúkajú tiež widget, ktorý vám poskytne priamy prehľad o reštauráciách, ktoré ste označili ako svoje obľúbené. Kliknutím na reštauráciu a okamžite spadnete do ponuky. Objednanie pizze nikdy nebolo jednoduchšie! (Android)

Animovaný widget pre fotografie

Ak radi fotografujete, radi by ste mali svoje deti alebo vnúčatá na obrazovke čo najčastejšie alebo len chcete vidieť, ako sa skutočne líšia fotografie vášho cappuccina, potom sa odporúča miniaplikácia pre animované fotografie. Nastavíte priečinok, z ktorého sa fotografie načítajú, alebo jednoducho vyberiete niekoľko fotografií. Potom môžete nastaviť počet sekúnd, počas ktorých sa budú fotografie prepínať, a rámček, ktorý ich chcete obklopiť. (Android)

Whatsapp

Whatsapp ponúka aj miniaplikáciu, vďaka ktorej si môžete prečítať svoje najnovšie aplikácie jediným pohľadom. Šikovné na tom je, že keď si ich prečítate, nebudú ešte označené ako prečítané, takže žiadne modré začiarknutia! Potom sa môžete v pokoji rozhodnúť neskôr, či chcete odpovedať alebo nie. (Android)

Lepiace poznámky

Pomocou miniaplikácie Sticky Notes vytvoríte na domovskej obrazovke priečinok, v ktorom sú uložené všetky druhy digitálnych postov. Vyberte si sami farbu post-it, napíšte na ňu to, na čo by ste nemali zabudnúť a pridajte pekné čmáranice. Takto udržujete všetky svoje myšlienky pohromade a vyzerá to tiež pekne. Plusom tejto widgetu je aj to, že priečinok na domovskej obrazovke môžete veľmi zmenšiť, takže takmer nezaberie miesto. (Android)

Sklenené widgety

Ak by ste chceli mať všetko zorganizované, takže: počasie, kalendár, čas, novinky a dátum, ale nemáte pocit, že sú všetky ozdoby a povyku, aké ponúka Zooper, potom sú widgety Glass pre vás. Dizajn je jednoduchý a kliknutím na rôzne prvky v miniaplikácii môžete jednotlivé komponenty ľahko upraviť podľa svojho vkusu. (Android)

inštalovať

Teraz, keď sme prebrali niekoľko užitočných widgetov, je čas si ich nainštalovať. To je prekvapivo jednoduché. Všetky miniaplikácie nájdete v Google Play a odtiaľ si ich môžete stiahnuť. Nainštalujete si ich na domovskú obrazovku jednoduchým stlačením a podržaním stránky. Potom dostanete automaticky možnosť vytvoriť ďalšiu stránku na umiestnenie svojich widgetov alebo widget umiestnite na existujúcu stránku vášho smartphonu.

Pod nadpisom „widgety“ potom nájdete všetky widgety, ktoré sú k dispozícii v telefóne a ktoré ste si práve stiahli. Potom ho môžete ľahko umiestniť podržaním palca na samotnej miniaplikácii a následným potiahnutím na požadované miesto.

Po umiestnení môžete veľkosť ľahko upraviť podržaním palca na samotnej miniaplikácii a výberom možnosti „zmeniť veľkosť“.

Väčšinu widgetov môžete prispôsobiť a nastaviť po ich umiestnení na domovskú obrazovku. Krátkym stlačením príslušnej miniaplikácie otvoríte nastavenia alebo otvoríte príslušnú aplikáciu a vykonáte v nich zmeny.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found