Ako

10 tipov na stiahnutie pomocou siete usenet

Teraz existuje veľa zaujímavých filmových a hudobných služieb, ktoré vám umožňujú streamovať obsah vo vynikajúcej kvalite. Sťahovanie však určite nie je pasé. Pre vysoko kvalitné súbory musíte byť stále na sieti usenet! Povieme vám o najnovšom vývoji v tejto sieti na sťahovanie.

Tip 01: Výhody siete usenet

Aj keď sú služby Netflix, Spotify, NPO, Deezer, Pathé Thuis, Tidal a podobné pomerne úspešné, stále existuje dostatok dôvodov na to, aby ste sa rozhodli pre rozsiahlu sieť na sťahovanie, ako napríklad usenet (diskusné skupiny). Pri predplatnom streamovacej služby sťahujete súbory iba dočasne do počítača, tabletu alebo smartfónu, aby ste ich nemali vo svojom vlastníctve. Sledovanie filmov offline preto nie je možné. Je to veľmi ťažké, napríklad keď často cestujete s notebookom alebo tabletom. Ďalej je obmedzená šírka pásma cez internet. Prečítajte si tiež: Alternatívne videoslužby pre Netflix.

Z tohto dôvodu Netflix nebude schopný distribuovať kompletný 50 GB Blu-ray disk tak rýchlo. To isté platí pre hudbu, pretože žiadna online hudobná služba neponúka súbory vo vysokom rozlíšení so zvukovou kvalitou 24 bitov / 48 kHz alebo vyššou. Takéto kvalitné súbory sa dajú často nájsť na Usenete. Aj súčasná ponuka je veľmi lákavá. Nové epizódy seriálov, ktoré sa nedávno vysielali v USA, v súčasnosti nemôžete legálne sledovať v Holandsku. Stručne povedané, stále existuje veľa dôvodov, prečo si zvoliť sieť usenet. Bohužiaľ, existujú určité výhrady. Preto si najskôr poriadne prečítajte rámec Legislatíva sťahovania a potom sa rozhodnite, či chcete túto sieť sťahovania používať na svoje vlastné riziko.

Stiahnite si legislatívu

Minulý rok sa drasticky zmenili právne predpisy o sťahovaní. Už nemáte povolenie sťahovať súbory chránené autorskými právami z nelegálnych zdrojov. Predtým sa tento čin považoval za digitálnu kópiu na osobné použitie, ale pred viac ako rokom Európsky súd rozhodol, že Holandsko musí zaviesť zákaz sťahovania.

V dôsledku toho je legálne použitie siete Usenet extrémne obmedzené, pretože v tejto sieti na sťahovanie je k dispozícii niekoľko súborov bez licenčných poplatkov. Strážny pes o ochrane autorských práv Stichting Brein sa v súčasnosti zameriava na poskytovateľov nelegálneho obsahu, takže riziko sankcií sa v súčasnosti javí ako malé. To sa v blízkej budúcnosti môže zmeniť, keď filmové a hudobné spoločnosti podniknú kroky samy. Napríklad v Nemecku získavajú súkromní sťahovatelia pravidelne právnikov na strechu, čo má za následok vysoké pokuty po krátkom právnom procese. Ak sa rozhodnete sťahovať súbory pomocou siete usenet, ich použitie je výlučne na vaše vlastné riziko.

Tip 02: Prístup do siete Usenet

Mnoho používateľov, ktorí sťahujú súbory, sa domnieva, že použitie siete Usenet je vo všetkých prípadoch legálne, pretože za svoje spravodajské servery platia prostredníctvom komerčného poskytovateľa siete Usenet. To je však mylná predstava. Platený server správ poskytuje prístup iba do diskusných skupín, v ktorých sú uložené filmy a hudba. Sú to však ďalší súkromní používatelia, ktorí nelegálne ponúkajú tieto mediálne súbory prostredníctvom siete usenet. Poskytovateľ siete Usenet preto nemá nič spoločné s obsahom diskusných skupín.

Zaujíma vás, či by ste chceli prehliadať stránky usenet? Zistite, ktorí poskytovatelia usent ponúkajú bezplatné skúšobné predplatné. Príkladmi sú Pure usenet, NewsXS a SnelNL. Po prijatí údajov zo servera správ môžete začať! Po uplynutí skúšobnej doby si môžete za malú sumu zvoliť mesačné predplatné u poskytovateľa usenet. Dbajte na maximálnu rýchlosť sťahovania a na čas, ktorý zostáva na serveri správ.

Tip 03: Stiahnite si program

Ak doplníte údaje spravodajského servera do vhodného programu na stiahnutie, budete mať úspech pri sťahovaní mediálnych súborov z usenet. K dispozícii je veľa freeware, pomocou ktorých to môžete urobiť. Podľa nášho názoru je SABnzbd najpríjemnejším programom na prácu s najväčšími možnosťami. Stiahnite si inštalačný súbor pre Windows, OS X alebo Linux.

Po inštalácii sa freeware otvorí v prehliadači. Vyber ty Holandsky a potom potvrďte pomocou Spustite Sprievodcu. Potom vyplňte všetky informácie o serveri správ, ako napr Názov servera, Číslo portu, Meno používateľa, heslo a Pripojenia. Ak je to potrebné, môžete súbory sťahovať pomocou šifrovaného pripojenia, aby tretie strany nemohli vidieť, ktoré súbory si sťahujete. Server správ musí tento protokol podporovať. V takom prípade zašteknite SSL a nezabudnite zadať číslo kompatibilného portu. Skontrolujte pripojenie pomocou Testovací server. Nakoniec kliknite niekoľkokrát Ďalší prejsť zvyšnými krokmi sprievodcu. Nie je potrebné nič meniť.

Tip 04: Umiestnenie úložiska

SABnzbd je teraz správne nakonfigurovaný na načítanie stiahnutí z usenet. Samozrejme by vás zaujímalo, kde stiahnuté súbory končia. Požadovaný priečinok ste nastavili sami. Ísť do Nastavenie / Priečinky. Včela Priečinok pre spracované súbory na stiahnutie kliknite na tlačidlo Prechádzať. Stlačte bodky a vyhľadajte vhodné umiestnenie súboru. Potvrďte pomocou Ok. Priečinok môžete upraviť aj dočasným stiahnutím. Skrz Uložiť SABnzbd uloží všetky zmeny.

Tip 05: SpotLite

Teraz potrebujete iba súbor .nzb z filmu, seriálu alebo hudobného albumu. Keď tento súbor pridáte do SABnzbd, program na stiahnutie dostane zo siete usenet správne údaje. Existujú špecializované webové stránky nzb, pomocou ktorých môžete vyhľadávať pekné mediálne súbory, napríklad www.binsearch.info a www.nzbindex.nl. Bohužiaľ je často ťažké nájsť správne súbory kvôli použitiu zvláštnych názvov súborov. Pre lepší výsledok nainštalujte do svojho systému komunitu SpotLite. V tomto programe sa používatelia navzájom informujú o tom, čo ponúkajú, aby bolo možné ľahšie nájsť pekný materiál.

Verzie pre Windows, OS X a Linux sú k dispozícii na www.spot-net.nl/spotlite. Po inštalácii zadajte podrobnosti servera správ. Skontrolujte tiež ďalšie nastavenia a nakoniec kliknite na tlačidlo OK. Vytvorenie kompletnej databázy chvíľu trvá. Môžete sledovať stav v dolnej časti.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found