Ako

Zakážte automatické aktualizácie systému Windows 10

Automatické aktualizácie sú užitočné a zaisťujú, aby bol systém Windows vždy aktuálny, aby bol váš počítač lepšie chránený pred najnovšími vírusmi, škodlivým softvérom a únikmi. Aktualizácie vydané spoločnosťou Microsoft napriek tomu čoraz viac obsahujú nepríjemné chyby. Preto niekedy nezaškodí inštalovať aktualizácie neskôr. Z tohto dôvodu musíte zakázať automatické aktualizácie systému Windows 10.

Ako vypnem automatické aktualizácie v systéme Windows 10?

  • Prejdite do vyhľadávacieho poľa vedľa tlačidla Štart a zadajte text gpedit.msc a kliknite na výsledok vyhľadávania. Otvorí sa nové okno s názvom Editor objektov politiky skupiny.
  • Prejdite na Konfigurácia počítača
  • Vedenie žalúzií
  • Súčasti systému Windows
  • aktualizácia systému Windows
  • Na pravej table dvakrát kliknite Nakonfigurujte automatické aktualizácie. Zobrazí sa nové okno. Kliknite doľava Povolené a v časti Možnosti vyberte nastavenie, ktoré najlepšie vyhovuje vašim potrebám.

Automatické aktualizácie sú užitočné, ale niekedy sa do novej aktualizácie vkradne chyba, ktorá môže spôsobiť zaseknutie vášho počítača alebo služby Windows Update. Preto niektorí ľudia uprednostňujú dôkladnejšie preskúmanie pred inštaláciou nedávnej aktualizácie. Aktualizácie systému Windows tiež často jednoducho nie sú pohodlné. Napríklad renderujete video, sťahujete veľké súbory, ste zaneprázdnení projektom ... Nezáleží na tom čo. Microsoft si myslí, že Windows 10 je služba, ktorá dáva spoločnosti právo aktualizovať váš počítač spôsobom, ktorý považuje za vhodný. Je to však váš počítač, takže ako a kedy sa aktualizuje Windows 10. Vy o tom rozhodnete sami.

V starších verziách systému Windows ste mohli úplne vypnúť automatické aktualizácie a získať tak úplnú kontrolu nad aktualizáciou operačného systému. Samozrejme s tým súvisia aj riziká, a preto sa Microsoft rozhodol, že už nebude ľuďom ponúkať možnosť neaktualizovať operačný systém od Windows 10. Existuje však niekoľko riešení, takže automatické aktualizácie môžete stále vypnúť.

Použite editor objektov politiky skupiny

Používate Windows 10 Professional, Enterprise alebo Education? Potom môžete na vypnutie automatických aktualizácií použiť editor objektov miestnych politík skupiny.

Prejdite do vyhľadávacieho poľa vedľa tlačidla Štart a zadajte text gpedit.msc a kliknite na výsledok vyhľadávania. Otvorí sa nové okno s názvom Editor objektov politiky skupiny.

Na ľavom paneli prejdite na Konfigurácia počítača / Panely správy / Súčasti systému Windows / Windows Update. Na pravej table dvakrát kliknite Nakonfigurujte automatické aktualizácie. Zobrazí sa nové okno. Kliknite doľava Povolené a vyberte pod možnosti nastavenie, ktoré najlepšie vyhovuje vašim potrebám.

Predstierajte, že vaše internetové pripojenie má dátový limit

Vo Windows 10 môžete tiež predstierať, že vaše internetové pripojenie má dátový limit. Ale pozor: Toto funguje, iba ak je váš počítač pripojený k sieti WiFi. Nepracuje pre ethernetové pripojenie.

Ísť do Nastavenia / Sieť a internet a otvorte kartu Wi-Fi. Vyberte si Pokročilé nastavenia a zapnite vypínač Nastaviť ako spojenie s dátovým limitom na On. Windows 10 si teraz myslí, že vaše internetové pripojenie má dátový limit, a preto nebude sťahovať automatické aktualizácie. Toto nastavenie musíte zvoliť pre každú sieť WiFi, ku ktorej sa pripájate.

Odložiť aktualizácie funkcií

Od verzie 1903 systému Windows 10 spoločnosť Microsoft sprísnila uzdu pre oneskorenie aktualizácií. Najmä používatelia systému Windows 10 Pro sa musia vrátiť späť do editora zásad skupiny.

Zatiaľ žiadne aktualizácie

Z dôvodu krízy v dôsledku koróny spoločnosť Microsoft zmenila svoje plány týkajúce sa zavedenia aktualizácií systému Windows 10. Od mája tohto roku nebudú pre operačný systém k dispozícii žiadne nové voliteľné aktualizácie a spoločnosť Microsoft sa teraz zameriava na sprísnenie zabezpečenia systému Windows 10.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found