Ako

Poznáte svoje heslo WiFi? Takto to nájdete vo Windows 10

Mali by ste nastaviť heslá pre všetky druhy účtov a svoju vlastnú sieť Wi-Fi, ktoré ostatní ľudia tak ľahko neuhádnu. Či už sa jedná o komplikovanú sériu postáv alebo prístupovú frázu (že napríklad máte veľmi radi napríklad kel so slaninou), je len na vás. Vieme si však predstaviť, že ste niekedy zabudli svoje heslo WiFi. Týmto spôsobom to môžete zistiť pomocou zariadenia so systémom Windows 10.

Pravdepodobne si so sebou vezmete svoj notebook všade, kamkoľvek idete. Veľmi pekné, pretože tak môžete spolu pracovať, zobrazovať fotografie alebo pozerať film. Ak ste s priateľom alebo členom rodiny, s ktorým ste už boli a kde je už pripojený váš laptop, nemusíte od neho neustále vyžadovať heslo. Váš laptop sa môže automaticky pripojiť k sieti. Čo však v prípade, že chcete pripojiť aj svoj smartphone a táto osoba je na chvíľu zaneprázdnená? Vďaka systému Windows 10 je veľmi ľahké zistiť heslo k sieti.

Zistite si svoje heslo WiFi v systéme Windows 10

Windows 10 to dokáže veľmi rýchlo, ak ste sa už pripojili. Ak to chcete urobiť, otvorte ponuku Štart a zadajte slovo Stav siete. Teraz otvorte aplikáciu, ktorá sa zobrazí. Na obrazovke v časti Zmeniť nastavenia siete uvidíte Zmeniť možnosti adaptéra. Teraz stlačte pravé tlačidlo myši na vašej WiFi sieti a vyberte Stav.

V novom okne sa na obrazovke nachádza tlačidlo s názvom Vlastnosti bezdrôtovej siete. V hornej časti tejto novej obrazovky sú dve karty. Pravá karta sa volá Zabezpečenie. Ak na ňu kliknete, uvidíte pole obsahujúce sieťový bezpečnostný kľúč (tj. Heslo). Stále by to malo byť skryté. Preto vyhľadajte položku Zobraziť znaky, aby ste videli heslo.

Čo ak ste sa ešte nepripojili, ale uložili ste sieť? Potom to začne byť komplikované. Môžete na to použiť príkazový riadok. Otvoríte ho otvorením Štart a zadaním písmen cmd. Otvorte aplikáciu a skopírujte nasledujúce riadky, aby ste zistili, ktoré siete sú uložené.

netsh wlan zobraziť profil

Vyberte sieť, ku ktorej sa chcete pripojiť, a zapamätajte si tento názov. Teraz zadajte nasledujúci riadok.

netsh wlan zobraziť názov profilu = názov sieťového kľúča = vymazať

Vyššie zmeňte „názov siete“ na názov siete, ku ktorej sa chcete pripojiť. V informáciách, ktoré sa teraz zobrazia na obrazovke, musíte vyhľadať Kľúčový obsah: tu nájdete heslo tejto siete.