Ako

Edge Chromium: 10 najlepších funkcií

Windows 10 má už niekoľko týždňov nový prehliadač. Prehliadač sa volá Edge Chromium, pretože beží na rovnakom jadre (základni) ako Google Chrome. Prehliadač už nejaký čas testujeme a vymenovali sme desať najlepších funkcií Edge Chromium.

1. Užívateľské rozhranie

Produkt môže byť krásny alebo dobrý, ale čo je dobré, ak je jeho používateľské rozhranie narušené? Našťastie nad tým Microsoft veľa premýšľal. Edge Chromium v ​​zásade pripomína starý prehliadač Edge, ale oveľa štýlovejší, jednoduchší a elegantnejší. Ak ste si zvykli na Google Chrome, môžete sa stretnúť s dizajnovými prvkami, ktoré od neho poznáte (to je takmer nemožné, pretože oba prehľadávače majú rovnaký základ). Najlepšou zmenou je, že stránka s nastaveniami teraz skutočne obsahuje stránku a už nejde o ponuku, ktorá sa vznáša nad inou ponukou.

2. Profily

Teraz je možné v prehliadači vytvoriť profily, aby sa zmiešali údaje používateľov. Tam môžete ľahko použiť jeden prehliadač v jednom profile na svojom počítači, takže každý používateľ preň potrebuje samostatné prostredie PC. Profil môžete pridať prostredníctvom nastavení.

3. Vyvarujte sa nasledovaniu

Spoločnosť Microsoft prijala ďalšie preventívne opatrenia proti sledovaniu online. Pri návšteve webovej stránky vás sledujú rôzne sledovacie nástroje, napríklad súbory cookie. Tieto informácie sa používajú na cielenú reklamu. Táto možnosť je v Edge Chromium predvolene povolená a prostredníctvom nastavení ochrany osobných údajov určujete, ktoré sledovače sú a nesmú byť aktívne.

4. Rozšírenia Google Chrome

Už sme to spomenuli niekoľkokrát, ale Chrome a Edge Chromium teraz zdieľajú rovnaký základ. V takom prípade to vedie tiež k tomu, že v tomto prehliadači môžete používať rozšírenia z prehliadača Google Chrome (aj keď to Google neodporúča). Potom si ich musíte stiahnuť z Internetového obchodu Chrome.

5. Podpora progresívnych webových aplikácií

Progresívne webové aplikácie sú webové stránky, ktoré fungujú ako aplikácie, keď ich používate v systéme Windows 10. Výhodou týchto webov je, že môžu robiť niekoľko vecí, ako napríklad odosielať upozornenia, dostupnosť v režime offline a automatické aktualizácie.

6. Ponorná čítačka

V prehliadači Edge ste mali režim, ktorý vám umožňoval tiché čítanie článkov. Tento režim je tiež v Edge Chromium. Prehliadač potom odstráni všetky druhy vizuálnych prvkov, ako sú obrázky a reklamy, aby ste sa mohli plne sústrediť na text. Objaví sa tiež teplá farba pozadia, ktorá spríjemní čítanie.

7. Čítačka PDF

Prehliadač Edge Chromium môžete samozrejme znova použiť ako program na čítanie súborov PDF. Keď takýto súbor otvoríte prvýkrát a ešte ste nenastavili predvolený program, zobrazí sa otázka, či to chcete odteraz robiť prostredníctvom prehliadača Edge, ale môžete ho otvoriť aj pomocou pravého tlačidla tlačidlo myši. Skvelé na tejto možnosti je, že existuje podpora pre Inking, funkciu, ktorá vám umožňuje robiť si poznámky k súboru sami.

8. Tmavý režim

Neboli by sme technickými novinármi, keby sme neboli spokojní s tmavým režimom. Tento režim je dobrý nielen pre batériu (aj keď to platí iba pre slabé obrazovky), ale aj pre oči. Hlavne večer.

9. Vytvorte zbierky

V prehliadači môžete tiež ľahko a rýchlo vytvárať zbierky obrázkov, textu, videí a všetkého, čo chcete uložiť. Na tejto funkcii sa stále pracuje, môžete ju však použiť na uloženie všetkého, na čo narazíte počas obsluhy (alebo práce!).

10. Lepší zážitok z prehliadača

V porovnaní so starým prehliadačom Edge ponúka Edge Chronium lepší zážitok z prehliadača. Program je rýchlejší, krajší a dokáže oveľa viac ako jeho predchodca. Či sa používatelia prehliadača Google Chrome zrazu všetci prepnú, to sa ešte len uvidí. Aktualizovaný softvér profituje najmä z ľudí, ktorí sa často spoliehajú na programy spoločnosti Microsoft.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found