Ako

Rozpoznávajte a inštalujte písma pomocou aplikácie WhatTheFont

Videli ste pekné písmo, ktoré by ste chceli použiť sami? Ak chcete zistiť písmo, už nemusíte byť odborníkom. Ukážeme vám, ako rozpoznať písmo pomocou aplikácie WhatTheFont, potom vyhľadať a nainštalovať písmo na internete.

Krok 1: WhatTheFont

Webová stránka WhatTheFont sa špecializuje na rozpoznávanie písma. To sa dá urobiť niekoľkými spôsobmi. Rozlišujeme medzi rozpoznávaním písmen, s ktorými sa na webe stretnete, a písmami „zo skutočného sveta“. Začíname týmto posledným prístupom. Pomocou fotoaparátu alebo smartphonu odfoťte kúsok textu, pre ktorý chcete poznať písmo. Na rozpoznávanie najlepšie funguje písmo na bielom pozadí. Otvorte fotografiu v programe na úpravu obrázkov (alebo použite www.picresize.com) a vystrihnite text. Stačí pár slov. Uložte obrázok a potom ho nahrajte.

Krok 2: Stiahnite a nainštalujte

WhatTheFont sa snaží nájsť písmená na vašej fotografii a rozdelí ich do „škatúľ“. Skontrolujte, či sú písmená v rámčekoch správne rozpoznané, a podľa potreby ich opravte. Ak písmeno nie je správne rozpoznané, nechajte rámček prázdny. Po dokončení program What The Font analyzuje váš text a zobrazí zoznam vizuálne podobných typov písma. Za fontami nájdete odkaz, kde si môžete font stiahnuť. Môžete samozrejme vyhľadávať aj cez Google. Známe súbory fontov sú ttf (True Type Tont) a otf (Open Type Font). Oba typy sa dajú ľahko pridať do systému Windows. Dvakrát kliknite na súbor .ttf alebo .otf, aby sa zobrazila ukážka, a kliknite inštalovať.

Krok 3: Priamo z webu

Ak pri surfovaní na webe narazíte na pekný list, rozpoznávanie je o to jednoduchšie. Ak používate prehliadač Google Chrome, nainštalujte si rozšírenie WhatFont. Rozšírenie zobrazuje ikonu v prehliadači Chrome. Kliknutím na toto zmeníte kurzor myši na otáznik. Presuňte toto písmo na písma webovej stránky a okamžite uvidíte, o ktoré písmo sa jedná. Ak kliknete na kúsok textu, zobrazia sa podrobné informácie. Použite Google na nájdenie písma alebo na bezplatnú zbierku fontov na adrese www.1001freefonts.com.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found