Ako

Týmto spôsobom zaistíte, aby vám tieto aplikácie už nevybíjali batériu

Existujú aplikácie, ktoré výrazne vybijú batériu vášho smartphonu a tiež vo veľmi krátkom čase. Napríklad Facebook je notoricky známa aplikácia, ale aj Skype. Našťastie s tým môžete niečo urobiť. V tomto článku vysvetlíme, ako zabrániť aplikáciám vybiť batériu.

Aplikácia Facebook pre iOS a Android je notoricky známy požierač energie. Podľa článku na ZDNet sú piatimi najlepšími obľúbenými vinníkmi v tejto oblasti Facebook, Google Chrome, Twitter, Google Maps a Skype. Instagram vyžaduje veľa aj od vašej batérie. To, ako tieto aplikácie ovplyvnia výdrž batérie vášho vlastného smartfónu, však závisí od množstva rôznych faktorov. Prečítajte si tiež: Ako čo najviac vybiť batériu vášho iPhone: Áno alebo nie?

Obmedziť obnovenie na pozadí

Ak chcete zistiť, ktoré aplikácie vo vašom smartfóne sú najväčšími spotrebiteľmi energie, musíte prejsť na iOS Nastavenia> Batéria ísť a v Androide na Nastavenia> Batéria a úspora energie> Využitie batérie. Tu je zoznam všetkých aplikácií, ktoré používate a koľko používajú batériu. Môžete tiež vidieť, ako dlho aplikácie bežia na pozadí.

Aplikácie na pozadí šetria posledných pár percent batérie.

Ak zistíte, že niektoré aplikácie náročné na výkon veľmi často bežia na pozadí, je dobré to urobiť Obnoviť na pozadí vypnúť. Ak to chcete urobiť v systéme iOS, prejdite na Nastavenia> Všeobecné a zapnite vypínač Obnoviť na pozadí na sivú. V systéme Android prejdite na Nastavenia> Batéria a úspora energie> Režim úspory energie a vedľa neho začiarknite políčko Obmedzte aplikácie na pozadí.

Webová verzia

Aplikácie na sociálnych sieťach zvyčajne spotrebúvajú veľa energie. Keď sa veci naozaj zbláznia, príslušným aplikáciám sa môžete úplne vyhnúť tak, že namiesto aplikácie použijete web.

To nemusí byť zdĺhavejšie - stačí otvoriť prehliadač podľa vášho výberu, prejsť na príslušnú stránku sociálnych médií a prihlásiť sa do svojho účtu. Potom v systéme iOS stlačte tlačidlo zdieľania v dolnej časti obrazovky. Vyberte si Zobraziť na domovskej obrazovke, zadajte meno a stlačte pridať súhlasiť. V systéme Android stlačte tri bodky vpravo hore a vyberte Pridať na domovskú obrazovku.

Týmto spôsobom môžete k službe pristupovať priamo z domovskej obrazovky bez nutnosti použitia energeticky náročnej aplikácie. Ikona bude v skutočnosti rovnaká!

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found