Ako

Blokujte spam v Gmaile na svojom zariadení so systémom Android

Je pravdepodobné, že budete pravidelne dostávať nežiaduce e-maily. Našťastie s aplikáciou Gmail vo vašom smartfóne alebo tablete s Androidom môžete urobiť veľa, aby ste také e-maily zablokovali. V tomto článku vám ukážeme najjednoduchší spôsob, ako to urobiť.

Označiť správy ako spam

Gmail už má automatický spamový filter, ale môže sa stať, že niečo unikne cez sieť. V takom prípade to môžete určiť podľa pokynov uvedených nižšie. Prečítajte si tiež: 3 super tipy pre službu Gmail.

Otvor Gmailaplikáciu a prejdite na spamovú správu. Stlačte červenú ponuku s bielym pozadím a potom stlačte Nahlásiť spam.

Google použije tieto informácie na vylepšenie svojho spamového filtra, aby bolo možné tieto e-maily rýchlejšie identifikovať ako spam.

Blokovať konkrétnych odosielateľov

Ak budete stále dostávať nechcené správy z rovnakej e-mailovej adresy, môžete tohto odosielateľa zablokovať. Z tejto adresy už nebudete dostávať e-maily, ktoré vám budú zaslané.

Otvor Gmailaplikácie a prejdite na e-mail od odosielateľa, ktorého chcete zablokovať. Otvorte príslušný e-mail a kliknite na sivú ponuku v pravom hornom rohu. Potom stlačte Blokovať [meno].

Ak chcete odblokovať tohto odosielateľa, aby vám znova poslal e-mail, opakujte kroky uvedené vyššie.

Ak chcete zistiť, ktorých odosielateľov ste zablokovali, budete musieť použiť počítač. V počítači prejdite do služby Gmail a kliknite na ikonu ozubeného kolieska. Ísť do Nastavenia> Filtre a blokované adresy a posuňte sa úplne nadol.

Blokujte zoznamy adries

Ak ste sa zaregistrovali do konferencie alebo ste niekde nakupovali, môžete zistiť, že stále dostávate e-maily, ktoré nechcete. Nie je to spam, pretože ste mu v tom čase dali povolenie, ale chcete sa ho zbaviť.

V takom prípade sa môžete odhlásiť kliknutím na ikonu Gmailaplikáciu a prejdite na takúto e-mailovú správu. Otvorte e-mail, stlačte bielu ponuku a vyberte Odhlásiť Sa.

Nahlásiť phishing

Ak dostanete podozrivý e-mail so žiadosťou o prihlasovacie údaje, bankové údaje alebo niečo podobné, môžete to nahlásiť. V súčasnosti je to bohužiaľ možné iba z počítača.

Otvorené Gmail v počítači a otvorte podozrivý e-mail. Určite neklikajte na žiadne odkazy a neotvárajte žiadne prílohy. V pravom hornom rohu správy kliknite na šípku nadol vedľa tlačidla odpovedať. Potom kliknite na Nahlásiť phishing.

Google použije tieto informácie, aby bolo možné lepšie identifikovať tieto správy ako phishingové e-maily.