Ako

Prečo by ste nemali vymazať priečinok System32

Raz za čas znova uvidíme webové stránky a videá z YouTube, ktoré hovoria, že System32 je nebezpečný priečinok, ktorý by mal byť čo najskôr odstránený. Toto je vždy zavádzajúci vtip. Nemiestne, pretože odstránenie tohto priečinka vážne ovplyvňuje fungovanie vášho systému.

Priečinok System32 sa nachádza v priečinku C: \ Windows a je nevyhnutnou súčasťou vášho operačného systému. V tomto priečinku sú uložené najdôležitejšie súbory, ktoré systém Windows potrebuje na fungovanie. Čo sa však presne stane, keď tento priečinok odstránite?

Čo je priečinok System32?

Už sme naznačili, že tento priečinok obsahuje dôležité súbory systému Windows. V priečinku nájdete všetky druhy súborov .dll a .exe, ktoré pre vás nemusia znamenať veľa, keď uvidíte meno, ale ktoré denne nepozorovane používate. Napríklad priečinok obsahuje súbor Taskmgr.exe. Keď stlačíte Ctrl + Alt + Delete a otvoríte Správcu úloh, spustí sa tento program. Ale v tomto priečinku sú uložené aj všetky ovládače, ktoré váš systém potrebuje na riadenie hardvéru, ako aj celý register systému Windows.

Čo však v prípade, že ho odstránite?

Pri pokuse o odstránenie priečinka System32 vás systém Windows upozorní, že tento priečinok nemôžete odstrániť. Ak ste však nemali to šťastie, že ste si pozreli video, ktoré tvrdí, že priečinok System32 je zlý, potom toto video bezpochyby tiež vysvetľovalo presne, ako to obísť. Ak uspejete, niektoré súbory sa z priečinka odstránia, nie však všetky. Systém Windows napokon nemôže vymazať aktívne súbory, čo je prípad mnohých súborov v priečinku System32. Chyby sa vyskytnú takmer okamžite potom, pretože programy potrebujú súbory, ktoré ste práve odstránili. Keď potom reštartujete systém Windows, systém sa pokúsi spustiť automatické obnovenie, ale nie je to možné, pretože ste tieto súbory odstránili.

Aby som to skrátil dlho a veľmi nepríjemne: pri odstraňovaní súborov v priečinku System32 zabijete celý systém Windows a obnova je sotva alebo vôbec možná. Jediným riešením je úplná preinštalovanie systému Windows. A potom dúfam, že ste si vytvorili dobrú zálohu.