Preskúmanie

5 prehrávačov médií, na ktorých môžete sledovať Netflix

Veľkou výhodou služby Netflix je, že na sledovanie filmov a seriálov nevyhnutne nepotrebujete počítač. Môžete ich tiež streamovať do svojho televízora HDTV vo vynikajúcej kvalite s inými zariadeniami. V tomto teste uvádzame zoznam rôznych prehrávačov médií, pomocou ktorých môžete používať Netflix.

Vďaka účtu Netflix vo výške 7,99 eura mesačne je možné streamovaciu video službu používať na dvoch zariadeniach súčasne. Šikovné, pretože napríklad sledujete epizódu Sons of Anarchy na PlayStation 3, zatiaľ čo iný člen rodiny si užíva pekný film prostredníctvom vhodného mediálneho streamera alebo tabletu. Ak zaplatíte 11,99 eura mesačne, môžete dokonca sledovať filmy Netflix na štyroch zariadeniach súčasne. Ak chcete zistiť, ktoré predplatné potrebujete, je užitočné najskôr zistiť, ktoré zariadenia sú vhodné pre Netflix.

V súčasnosti ich je dosť, zatiaľ čo v budúcnosti ich pravdepodobne pribudne oveľa viac. Taktiež má zmysel skontrolovať kvalitu streamovacej videoslužby na kompatibilných zariadeniach. Podrobnejšie si to rozoberieme v tomto teste. Vyskúšame si Netflix (recenzia) na rôznych prehrávačoch médií. V ďalšom článku otestujeme Netflix na herných konzolách.

V teste sme sa okrem iného zamerali na kvalitu obrazu a zvuku, pričom sme skúmali aj možnosti aplikácie Netflix. Pre tento článok sa sústredíme čisto na Netflix, iným možnostiam prehrávania sa príliš nevenujeme. Aplikácie pre smartfóny a tablety sme už testovali. Tento test nájdete tu.

Smart TV a prehrávače Blu-ray

Netflix je k dispozícii takmer na všetkých inteligentných televízoroch. S online filmovou službou sú kompatibilné aj vhodné zariadenia od spoločností Samsung, LG, Panasonic, Philips, Sony a Toshiba. Samozrejmosťou je podmienka, že je HDTV pripojená k internetu. Napríklad na inteligentných televízoroch Samsung nájdete aplikáciu pod odporúčanými aplikáciami Smart Hub.

Rozhranie Netflixu je porovnateľné s rozhraním väčšiny prehrávačov médií. Časť Netflix Kids však na našom zariadení Samsung chýba. Je tiež zrejmé, že doba načítania je v porovnaní s väčšinou prehrávačov médií o niečo dlhšia. Okrem toho existujú Blu-ray prehrávače spomínaných výrobcov, ktoré ponúkajú rozhranie porovnateľné s inteligentnými televízormi s aplikáciou Netflix.

Apple TV (3. generácia)

Apple TV je malý streamer médií, ktorý pripojíte k televízoru HDTV pomocou kábla HDMI. Aplikácia Netflix je dostupná priamo z hlavnej ponuky. V prípade potreby si vytvoríte nový účet alebo zadajte používateľské meno a heslo svojho existujúceho predplatného. Dizajn aplikácie je pastvou pre oči. Menu je viditeľné vpravo, zatiaľ čo kryty filmu prechádzajú okolo v otočnom kolotoči vľavo. Je pekné, že k odporúčaniam a novinkám sa dostanete priamo z hlavnej ponuky.

V službe Netflix Kids hľadáte tituly pomocou zábavných kreslených postavičiek, aj keď aplikácia pravidelne poskytovala chybové hlásenie. Ak ste si v hlavnom menu vybrali žáner, dostanete sa do prehľadu filmov, ktoré si môžete zahrať. Nevhodné je, že z tohto miesta nemôžete priamo otvoriť funkciu vyhľadávania. Na spustenie prehrávania je potrebných asi desať sekúnd nabíjania.

Kvalita obrazu na Apple TV je v poriadku. Počas prehrávania môžete holandské titulky voliteľne vypnúť. Nevýhodou je, že na Apple TV sú viditeľné žlté titulky so škaredým sivým rámom. Našťastie sa to dá zmeniť v nastaveniach zariadenia. Jednu vec, ktorú, bohužiaľ, nemôžete upraviť, je, že titulky sa pri niektorých filmoch objavujú v nepríjemnej výške. Pre filmy Netflix nemôžete nastaviť zvukovú stopu sami. Prehrávač médií, ak je k dispozícii, automaticky vyberie stopu Dolby Digital.

Apple TV (3. generácia)

Cena: 99, - €

Informácie: www.apple.com

Pros

Krásny dizajn

Navigujte plynulo

Negatíva

Chyba Netflix Kids

Žiadna holandská kategória

SKÓRE: 3,5 / 5