Preskúmanie

Spotify pre Logitech Squeezebox

Vďaka Spotify už nikdy nemusíte kupovať CD a MP3 sú (takmer) minulosťou. Za malú sumu mesačne môžete čerpať z obrovskej hudobnej knižnice, ktorú je možné hrať vo vysokej kvalite. Ako však dostať hudbu k stereu? Diskutujeme o aplikácii Spotify pre Squeezebox Radio / Touch.

Ak máte rádio Logitech Squeezebox alebo Squeezebox Touch, môžete ho použiť na počúvanie služby Spotify. S hudobnou službou Spotify môžete streamovať hudbu z hudobnej knižnice, ktorá obsahuje viac ako desať miliónov skladieb. K dispozícii je bezplatný variant, s ktorým môžete počúvať dvadsať hodín, a platený variant, s ktorým môžete počúvať bez obmedzení bez akejkoľvek reklamy. Ak chcete používať Spotify na iných zariadeniach, ako je napríklad Squeezebox, o ktorých si povieme v tomto článku, potrebujete Spotify Premium. Toto predplatné stojí 9,99 eur mesačne. Spoločnosť Logitech má dve hudobné zariadenia, na ktoré môžete inštalovať aplikácie: Squeezebox Radio a Squeezebox Touch. Oba systémy majú WiFi (802.11g) a LAN (10/100 Mbit). Môžete počúvať internetové rádio a prehrávať hudobnú zbierku z počítača. Rádio Squeezebox Radio je možné pripojiť k stereofónnemu systému cez konektor pre slúchadlá. Squeezebox Touch má na zadnej strane analógové (cinch) a digitálne pripojenie. Digitálne pripojenie je nevyhnutnosťou najmä pre hudobných puristov medzi nami.

Server Squeezebox

Squeezebox vyžaduje na prehrávanie hudby z priečinkov v počítači softvér Squeezebox Server. Tento program je potrebný aj pre aplikáciu Spotify. Používatelia softvéru Squeezebox Touch môžu používať serverový softvér nainštalovaný v samotnom zariadení. S rádiom Squeezebox program beží externe, napríklad na vašom počítači. Inštalácia aplikácie Spotify pre Squeezebox je jednoduchá. Prejdite do nastavení Squeezebox na www.mysqueezebox.com a vyberte Galéria / Hudba na vyžiadanie. kliknite na Spotify a potom Nainštalujte aplikáciu. Vyberte si Konfigurovať a zadajte informácie o svojom účte Spotify. Odteraz nájdete Spotify v zozname nainštalovaných aplikácií vo vašom Squeezeboxe.

Inštalácia aplikácie Spotify sa vykonáva cez www.mysqueezebox.com a je jednoduchá.

Prax

Každý, kto je zvyknutý na počítačovú verziu Spotify, vie, že hľadanie a navigácia po hudbe je veľmi rýchla a ľahká. V tejto súvislosti je sklamaním aplikácia Spotify pre Squeezebox. Funguje to, ale spôsob, akým to funguje, je sparťanský. Existuje pravidelné niekoľkosekundové oneskorenie, čo je nepríjemné najmä pre netrpezlivých ľudí. To platí aj pre zobrazovanie obalov albumov: hudba sa často prehráva a chvíľu trvá, kým sa obrázok zobrazí na obrazovke. Kvalita zvuku závisí od pripojenia. Pre rádio Squeezebox Radio je to porovnateľné s dobrým rádiobudíkom cez zabudované reproduktory, alebo sa musíte spoľahnúť na analógové pripojenie slúchadiel. Squeezebox Touch (299 eur) je možné pripojiť aj digitálne a poskytuje lepšiu kvalitu zvuku, musíte si však za to poriadne zaplatiť.

Navigácia a vyhľadávanie v aplikácii Spotify na Squeezeboxe je pomalé.

Zoznamy skladieb

Najrýchlejšou cestou na prehrávanie správnej hudby Spotify vo vašom prehrávači Squeezebox sú zoznamy skladieb. Zoznamy skladieb sa najľahšie vytvárajú pomocou služby Spotify na počítači. Synchronizácia zoznamov skladieb je automatická, oneskorenie je zanedbateľné. Zoznamy skladieb sú ľahko dostupné zo Squeezeboxu. Aplikácia Squeezebox nerozpoznáva podpriečinky (nazývané priečinky zoznamov skladieb) zoznamov skladieb. Ak s tým budete pracovať pre lepší prehľad, vaše zoznamy skladieb v Squeezeboxe budú nakoniec stále na hromade.

(Použitý) iPod Touch je dobrou alternatívou, ak hľadáte prehrávač Spotify na pripojenie k stereu.

Nakoniec

Pre tých, ktorí už Squeezebox majú, je potrebné si aplikáciu Spotify nainštalovať, aj keď funguje „náročnejšie“, ako ste zvyknutí zo Spotify na PC. Vzhľadom na vysoké ceny ako Squeezebox Radio (179 eur), tak aj Squeezebox Touch (299 eur), nie je aplikácia Spotify dôvodom na zakúpenie zariadenia za to, zvlášť keď sa pozrieme na alternatívy. Aplikácia Spotify pre iPhone a iPod touch funguje lepšie, plynulejšie a rýchlejšie. Ak hľadáte dobrý prehrávač Spotify pre stereofónne použitie, je (z druhej ruky) iPod touch podľa nášho názoru lepšou a lacnejšou voľbou, pokiaľ sa zaobídete bez digitálneho pripojenia.

Spotify pre Squeezebox Touch a Squeezebox Radio

cena Zadarmo (samotná aplikácia), navyše sa vyžaduje Spotify Premium: 9,99 € mesačne

Požiadavky na systém Logitech Squeezebox Touch / Radio, server Squeezebox napríklad na PC pre Squeezebox Radio.

Rozsudok 6/10

Pros

Jednoduchá inštalácia

Prehrávajte si zoznamy skladieb Spotify

Nepostrádateľná aplikácia pre majiteľov Squeezebox Radio / Touch

Podpora viacerých účtov Spotify

Negatíva

Funguje iba so službou Spotify Premium

Pomalá navigácia a prevádzka

Ťažšie hľadanie hudby

Funguje menej dobre ako porovnateľná aplikácia pre iPhone a iPod touch