Ako

Začnite s SpotWeb na vašom NAS v 17 krokoch

Spotnet je program na vyhľadávanie filmov, seriálov a hudby v diskusných skupinách. Bohužiaľ musíte nainštalovať Spotnet na PC. Nie je to veľmi užitočné, ak je vaša zbierka médií na NAS. Vďaka SpotWeb je možné na vašom NAS prevádzkovať Spotnet.

1 Prečo SpotWeb?

SpotWeb je vlastne verzia Spotnet pre NAS. Spotnet je super praktický, ale je ťažkopádne sťahovať ho do počítača a potom ukladať filmy na váš NAS. Vďaka SpotWeb inštalujete Spotnet na webový server vášho NAS, aby ste mohli vyhľadávať a sťahovať mediálne súbory z ľubovoľného zariadenia. SpotWeb je k dispozícii pre rôzne NAS, aj keď inštalácia funguje pre každú značku odlišne. Na tomto workshope vysvetľujeme, ako spustiť SpotWeb na zariadeniach Synology a QNAP NAS. Prečítajte si tiež: Spotnet 2.0 - najlepší nástroj na sťahovanie do siete Usenet.

2 Dodávky

Skôr ako začnete so službou SpotWeb, je potrebná určitá príprava. V každom prípade potrebujete NAS s veľkým úložným priestorom na ukladanie mediálnych súborov. Uistite sa tiež, že máte prístup k diskusným skupinám. Môžete to zariadiť uzatvorením (predplateného) predplatného u poskytovateľa usenet, ako sú Eweka, NewsXS alebo Giganews. To je už možné za pár eur mesačne, potom si môžete stiahnuť neobmedzené množstvo filmov, seriálov a hudby vo vynikajúcej kvalite. Na používanie SpotWebu potrebujete prihlasovacie údaje od poskytovateľa usenet.

3 Synology NAS

Pred inštaláciou SpotWeb na vaše zariadenie Synology NAS vykonajte potrebné prípravy. Pretože inštalujete program na webový server, musíte ho najskôr aktivovať na svojom NAS. Prihláste sa do tohto sieťového zariadenia otvorením programu DiskStation Manager (DSM) v prehliadači. Ísť do Ovládací panel / Aktualizácia a obnova a podľa potreby nainštalujte najnovšiu verziu systému DSM. Kliknete na Aplikácie potom ďalej Webové služby, po ktorom dáte začiarknutie pred Povoliť webovú stanicu. Vyberte si Uplatňovať a kliknite hore Nastavenie PHP. Skrz Vyberte príponu PHP začiarknite možnosť mssql On. Potvrďte pomocou OK / Použiť.

4 MariaDB

SpotWeb ukladá všetky miesta filmov, seriálov a hudby do databázy. Z tohto dôvodu potrebujete databázovú aplikáciu, ktorá dokáže pracovať s protokolom MySQL, konkrétne MariaDB. Spoločnosť Synology vyvinula užívateľsky prívetivú metódu pridávania aplikácií z takzvaného Centra balíkov. Kliknite na to a prejdite na Verejné služby. kliknite na MariaDB a potom ďalej inštalovať pridať túto aplikáciu na svoje zariadenie Synology NAS. Nie je potrebné nastavovať heslo pre databázu.

5 Pridajte zdroj balíka

MariaDB je aplikácia, ktorú spoločnosť Synology ponúka v predvolenom nastavení. Je však možné inštalovať aj aplikácie tretích strán. Za týmto účelom do systému DSM pridáte takzvaný zdroj balíka, ktorý obsahuje viac aplikácií. Týmto spôsobom nainštalujete SpotWeb v ďalšom kroku. Otvorte Centrum balíkov a prejdite na Nastavenia / Zdroje balíkov. Skrz Pridať napíš svoje meno Martijn de Vries a zadajte adresu ako miesto //packages.mdevries.org v. Potvrďte dvakrát pomocou Ok pridať úložisko natrvalo. V Centre balíkov v hornej časti kliknite na Obnoviť načítať nové aplikácie.