Preskúmanie

Eminentný prehrávač EM7580 založený na Kodi

S modelom EM7580 prináša Eminent na trh produkt, na ktorý mnoho mediálnych fanatikov roky netrpezlivo čakalo. Jedná sa o prehrávač médií pripravený na použitie s predinštalovanou verziou OpenELEC (Kodi). Spĺňa toto šikovné zariadenie naše vysoké očakávania?

Eminentná EM7580

cena € 89,99

procesor Amlogic S805-H

Grafická karta Mali-450 MP

Pamäť 1 GB RAM / 8 GB úložisko

OS OpenELEC

Prístavy 3x USB 2.0, HDMI 1.4, S / PDIF (optické), Ethernet 10/100, micro-SD

Bezdrôtový 802.11a / b / g / n, infračervené

Rozmery 14 x 11,5 x 2,7 cm

Váha 165 gramov

Webová stránka eminent-online.com 9 skóre 90

  • Pros
  • Flexibilné rozhranie s Kodi
  • Široká podpora súborov
  • Doplnky
  • Veľmi tichý
  • Negatíva
  • Plastové puzdro

Plastové puzdro modelu EM7580 má neutrálny vzhľad a pôsobí trochu lacno. Keďže Eminent nežiada hlavnú cenu s odporúčanou maloobchodnou cenou okolo deväťdesiat eur, môžeme s tým žiť. Pripojenie sa vykonáva pomocou kábla HDMI s optickým výstupom na prenos zvuku do zosilňovača. Externé úložné nosiče môžete pripojiť prostredníctvom troch portov USB 2.0 a čítačky kariet microSD. EM7580 nemá možnosť inštalácie pre interný disk. Prečítajte si tiež: Ako streamovať filmy a seriály pomocou Kodi.

Ponuka Kodi

Hneď ako prvýkrát zapneme prehrávač médií, rýchlo sa objaví logo Kodi. (Bezdrôtové) sieťové pripojenie môžete nastaviť okrem iného prostredníctvom sprievodcu v anglickom jazyku. Potom je rozumné ponoriť sa do nastavení aktivácie holandského jazyka a kalibrácie obrázka. Navigácia je veľmi plynulá pomocou dodávaného diaľkového ovládača. Prípadne môžete tiež použiť mobilnú aplikáciu alebo bezdrôtovú klávesnicu. Spoločnosť Kodi je známa svojou rozsiahlou zbierkou doplnkov, ktoré sú našťastie tiež bežne dostupné v modeli EM7580. Napríklad môžeme ľahko pridať rozšírenia ako RTL XL a NPO Gemist.

Prehrávajte mediálne súbory

Kodi indexuje mediálne súbory z externých úložných zariadení a sieťových prostriedkov. Softvér prehrávača médií pridáva obrázky a informácie o filmoch automaticky, takže používateľské rozhranie vyzerá atraktívne. O podpore súborov môžeme byť struční, pretože je vynikajúca. Prehrávač médií prehráva všetky bežné mediálne súbory plynulo a s farbami prekvapujúco jasnými. Nezabudnite na maximálne rozlíšenie 1 920 x 1 080 pixelov. EM7580 odosiela stopy DTS a Dolby Digital do vášho zosilňovača s podporou downmixovania na dva kanály. Chytrou funkciou je, že chýbajúce titulky si môžete stiahnuť priamo pri sledovaní.

Záver

Medzi bežnou počítačovou verziou Kodi a touto edíciou OpenELEC nie je takmer žiadny rozdiel. Výhodou, pretože skúsení používatelia tohto mediálneho softvéru ho môžu okamžite použiť. Je pekné, že funkčnosť doplnkov môžete používať bez obmedzení a že mediálne súbory sa na obrazovke zobrazujú plynulo. Skrátka absolútna nutnosť!