Ako

Blokujte keyloggery pomocou Ghostpressu

Na naše prekvapenie, keyloggery v USA spadajú pod nadpis „rodičovský softvér“, softvér, ktorý sleduje vaše deti. V praxi je keylogger nástroj, pomocou ktorého môžu hackeri získať dôležité údaje o vás. Našťastie pre každý jed existuje protijed a v tomto prípade je to Ghostpress.

Keylogger

Je to zlý softvér, taký keylogger. V zásade ide o rekordér, ktorý zaznamenáva všetky stlačenia klávesov a dokonca aj pohyby myši. Napríklad taký keylogger skončí na vašom PC, keď podozrivo nainštalujete softvér. Aj keď o ničom neviete, keylogger odošle hackerovi protokol o každom stlačení klávesu. Krádež údajov o kreditnej karte a hesiel je preto hračkou. Antivírusové programy často detekujú a deaktivujú keyloggery. Zadarmo Ghostpress funguje inak. Jedná sa o anti-keylogger, ktorý tomuto typu škodlivého softvéru jednoducho zabráni zaznamenať vaše stlačenia klávesov.

Tip 01: Systémová lišta

S Ghostpress ste o krok vpred pred keyloggerom, pretože tento bezpečnostný softvér skrýva vaše stlačenia klávesov pred ostatnými. Je to jednoduchý program, ktorý sa rýchlo sťahuje a nemusíte ho ani inštalovať. Ľahký program môžete použiť aj v prenosnej verzii z USB kľúča. To vám umožní vziať tento softvér so sebou a umožniť mu pracovať ako osobný strážca na ľubovoľnom počítači, s ktorým pracujete. Kliknete na program a ten je okamžite aktívny. Odteraz nájdete v systémovej lište ikonu ducha Ghostpress. Po kliknutí pravým tlačidlom myši na ikonu máte tri možnosti: Zobraziť Ghostpress, Deaktivovať pripojenie a Zavrieť.

Keyloggery už nemôžu vidieť a zaznamenávať vaše stlačenia klávesov

Tip 02: Chránené

Veľké zelené tlačidlo v krabici Ochrana označuje, že sú aktívne všetky ochranné moduly. Ghostpress skreslí alebo skryje vaše stlačenia klávesov, aby tento malware nezhromaždil vaše stlačenia klávesov. Počas práce vás nebude Ghostpress obťažovať: nástroj vás nebude neustále rušiť varovaniami. Je to aj preto, že účinok je veľmi zásadný. Napríklad neexistuje žiadna funkcia na skenovanie vášho systému kvôli možnej kontaminácii keyloggerom a Ghostpress tiež nemôže keyloggery odstrániť.

Kliknutím na zelené tlačidlo vypnete Ghostpress. Vľavo vidíte tri karty: Ochrana, možnosti a O.

Tip 03: Možnosti

Možnosti sú rozdelené do štyroch kategórií. Na prvej karte nastavíte jazyk a necháte nástroj spustiť spolu so systémom Windows. Uistite sa, že program kontroluje dostupnosť aktualizácií. Na karte Bezpečnosť zariadite Chránič oneskorenia ktorý zabraňuje keyloggeru v rozpoznávaní používateľa podľa jeho typického rytmu písania. Na tej istej karte môžete nastaviť túto ochranu v štandardnom alebo zvýšenom režime. Pri zvýšenej ochrane generátor náhodných údajov, ktorý skresľuje typický rytmus, prevezme pri každom reštartovaní systému rôzne štartovacie premenné. V štandardnom režime generátor náhodných údajov pracuje vždy na základe rovnakých počiatočných hodnôt, čím je skreslenie o niečo menej nevyrovnané. Rozhodne dajte možnosť Háčik-prevod zabrániť keyloggerom v prechode Ghostpressu. Podľa možnosti Ochrana procesu Zaškrtnutím tohto políčka zabránite útočníkom alebo keyloggerom v tom, aby mohli túto ochranu sami deaktivovať.

Tip 04: Widget

Ghostpress má tiež widget pre tých, ktorí chcú mať túto ochranu neustále na očiach. V takom prípade aktivujete prostredníctvom možnosti na karte Widget inštitúcie Zapnite widget pre počítač. To prinesie zelené tlačidlo na plochu. Zaškrtnete túto možnosť? Vysoko tento widget bude vždy viditeľný nad všetkými ostatnými oknami, takže tento nástroj môžete aktivovať a deaktivovať jedným kliknutím. Pravým tlačidlom myši určíte, či chcete vidieť malý alebo veľký widget alebo iba ikonu.

Tip 05: Animácia

Možnosť Animovaný na karte Widget spôsobí, že sa v tlačidle objaví malá animácia bodiek zakaždým, keď stlačíte kláves. Pokiaľ vidíte bodky, žiadny keylogger nemôže sledovať vaše písanie.

Ak je Ghostpress príliš horlivý a stále by ste zistili, že táto ochrana narúša činnosť určitého programu, môžete program vložiť do Biely zoznam záznam. Aplikácie uvedené v tomto zozname už nebudú chrániť Ghostpress.