Ako

Google+: Ako ho používate a prečo?

Nikdy som nestretol nikoho, kto používa iba Google+, nikto neodchádza z Facebooku do Google+. Mnoho ľudí má stále účet Google+, hlavne preto, že sieť je tak úzko prepojená s Gmailom, Diskom Google a Mapami. Čo s tým ale vlastne môžete robiť?

Nie je nezvyčajné zaregistrovať sa na Google+, vyplniť životopis, možno pridať fotografiu a potom na ňu hneď zabudnúť. V snahe stať sa superveľmocnou sociálnou sieťou sa Google+ prepracoval do množstva nastavení, nástrojov a zdrojov, ale toto úsilie je dosť ohromujúce. Facebook, Twitter, Instagram, Vine - to všetko sú jednoduché sociálne siete. Google+ je oveľa komplikovanejší, počnúc: Koho by ste si mali pridať do svojich kruhov? Počkajte chvíľu - čo je to kruh? Vráťme sa k základom.

Google+ pre figuríny

Väčšina z nás v skutočnosti nepotrebuje inú sociálnu sieť, ale vzhľadom na to, že so spoločnosťou Google pracujeme každý deň, prirodzená zvedavosť podporila rast Google+. Existujú ľudia, ktorí používajú sieť na to, aby sa vo výsledkoch vyhľadávania Google posunuli vyššie v snahe o vlastnú propagáciu. Existujú spoločnosti, ktoré využívajú súkromné ​​komunity siete na diskusiu o obchodných záležitostiach. A potom tu máte pravidelných ľudí (vy aj ja), ktorí chcú vedieť, na čo je Google+ dobrý.

Ako každá iná sociálna sieť, aj Google+ je zbytočný, pokiaľ si nevytvoríte profil, aby sa s vami ľudia chceli priateliť, a pomôže to, ak už niektorí z vašich priateľov sú členmi. Profil, priatelia - tieto veci sú dôležité. Google+ ochotne vyhľadáva vaše e-mailové kontakty a poskytuje odporúčania, ako pridať ľudí, s ktorými ste pracovali alebo do ktorých ste chodili do školy, alebo môžete vyhľadávať podľa mena. Robte oboje.

A tu prichádzajú kruhy. Rovnako ako na Facebooku, aj Google+ vám umožňuje obmedziť publikum, ktoré vidí príspevky, ktoré zverejňujete. Niektoré veci, ktoré chcete vidieť všetci, zatiaľ čo iné sú určené iba pre určitú skupinu ľudí. Rovnakých ľudí môžete pridať do rôznych kruhov - napríklad priatelia alebo kolegovia - a publikum môžete zmeniť poštou.

Google+ má veľa možností, akonáhle sa dostanete na kĺb. Môžete zakladať komunity, pripájať sa k nim, ignorovať nezaujímavé príspevky a zdieľať príbehy z internetu. Široký dosah spoločnosti Google znamená, že Google+ môže pracovať s Mapami a Gmail - keď hľadáte reštaurácie v okolí, Google+ vám zobrazuje hangouty, ktoré vaši priatelia navštívili alebo hodnotili v sieti. Môžete tiež zdieľať obsah priamo z Gmailu na svoju stránku G +. Sú to maličkosti.

Google+ ponúka až príliš veľa možností a nie vždy sú zrejmé. Napríklad keď píšete príspevok, môžete kliknúť na malú šípku, pomocou ktorej môžete zakázať komentáre a zdieľania. To nie je možné na Facebooku. Máte tiež prístup k rozšíreniam pre Chrome pre Google+, ktoré vám umožňujú robiť všetko od +1 (ekvivalent „páči sa mi to“ na Facebooku) pre webové stránky podľa vášho výberu až po plánovanie budúcich príspevkov.

Čo by ste však mali zverejniť? Ak už používate Facebook a Twitter, môže byť ťažké prísť s niečím zaujímavým, čo by ste mohli zdieľať so svojimi sledovateľmi v službe Google+ a ktoré ešte nevideli. Ak chcete, aby bol váš účet Google+ naďalej aktívny, ale nemôžete vymýšľať iný obsah, ktorý chcete zverejniť vo všetkých svojich sieťach, môžete jednoducho uverejniť ten istý článok alebo svoje úvahy na rôznych weboch pomocou služieb, ako je Buffer alebo vyššie uvedené rozšírenie pre Chrome.

Foto funkcie, ktoré stoja za to

Používanie služby Google+ nie je ťažké, ale ak sa pozriete bližšie, zistíte, že sociálna sieť sa veľmi nelíši od ostatných služieb. To, kde Google+ v skutočnosti konkuruje, je zdieľanie fotografií.

Za posledný rok sa sieť zameriavala hlavne na fotografiu a táto stratégia jednoznačne prináša ovocie. Od októbra sa do služby Google+ každý týždeň nahrá 1,5 miliardy fotografií.

Nahrávanie fotografií do siete je najjednoduchšie v prehliadači Chrome, ktorý umožňuje ľahké pretiahnutie fotografií do siete. V aplikáciách Google+ pre iOS a Android môžete pre svoje obrázky nastaviť automatické zálohovanie, aby sa každá fotografia, ktorú nasnímate telefónom, nahrala do súkromného priečinka na G +.

Keď sú vaše fotografie na Googli, môžete ich upravovať pomocou lightboxu Google. Nástroje na úpravu fotografií sú k dispozícii iba používateľom počítačov - Google+ v tejto oblasti zaostáva, pretože Instagram ukázal, že ľudia požadujú možnosť použiť na svoje fotografie filter, keď sú zaneprázdnení svojimi telefónmi. V aplikáciách môžete povoliť funkciu automatického vylepšenia G + pre jemné, ale celkom dobré úpravy vykonané samotným Googlom a môžete tiež orezávať fotografie. Pre intenzívnejšiu prácu vrátane úpravy úrovne funkcie automatického vylepšenia budete musieť otvoriť Chrome.

Rozsiahle možnosti

Nástroje na úpravy na pracovnej ploche sú spoľahlivé a oveľa komplexnejšie ako nástroje ktorejkoľvek inej sociálnej siete. Siahajú od základného orezania a otáčania až po staromódne filtre, rámčeky, ostrenie, stredový zaostrovací bod a možnosť studeného posunu naklonenia. Môžete vytvárať štvorcové obrázky alebo vytvárať fotografie, akoby vyšli priamo z vyblednutého filmového pásu 60. rokov.

Ak nahráte viac fotografií, ktoré sú zreteľne rámcami tej istej akcie, funkcia funkcie Autogeniálne úpravy v sieti dokáže vytvoriť zložený obrázok, obrázok GIF, HDR alebo kombináciu, vďaka ktorej bude každý vyzerať čo najlepšie. Minulý štvrtok služba Google+ uviedla na sviatok aktualizáciu funkcie Autogeniálne úpravy, ktorá z fotografií padajúceho snehu urobí obrázky GIF padajúceho snehu. To isté platí pre blikajúce svetlá. Najlepšie na tom je, že môžete časť svojej práce zdieľať s kýmkoľvek a svoje súkromné ​​rodinné fotografie môžete zobrazovať iba svojim najlepším priateľom.

To je problém Google+. Ľudia sú tak ohromení obrovským počtom možností a políčok, ktoré musíte zaškrtnúť na každej stránke, ktorej sa vzdajú. Ak vás však už unavuje Facebook a chcete nové miesto na zdieľanie svojich fotografií, ktoré má viac nástrojov a nastavení ochrany osobných údajov ako Instagram, je Google+ dobrou voľbou. Nemusíte používať všetky nastavenia súčasne. Môžete to jednoducho vyskúšať tak, že automaticky nahráte svoje najlepšie fotografie zo smartfónov a necháte Google+, aby vaše fotografie vyberala a leštila.

Toto je zhruba preložený článok z našej americkej sesterskej stránky TechHive.com, ktorú napísala Caitlin McGarry (@Caitlin_McGarry). Tento článok publikuje spoločnosť Computer! Totaal, aby vám čo najskôr priniesol užitočné návody, inteligentné tipy a praktické riešenia. Popísané výrazy, akcie a nastavenia sa môžu líšiť podľa regiónu.