Ako

5 alternatív Photoshopu pre PC a Mac

Od zavedenia modelu predplatného spoločnosťou Adobe už nie je Photoshop tou najlepšou voľbou pre používateľov, ktorí chcú občas fotografiu upraviť. Našťastie existujú dobré alternatívy aplikácie Photoshop, pre Mac ponúkneme niekoľko možností.

  • Všetky vaše fotografie v cloude pomocou Fotiek Google 19. augusta 2018 13:08
  • Tu je príklad, ako urobiť najlepšie fotografie pomocou vášho iPhone 18. júla 2018 13:07
  • Tu je postup, ako vyprázdniť knižnicu iCloud Photo Library 16. mája 2018 9:05

GIMP

GIMP je bezplatný program, ktorý je už roky k dispozícii pre PC, Mac a Linux. GIMP si môžete stiahnuť zo stránky www.gimp.org. kliknite na Stiahnuť ▼ a potom vyberte Stiahnite si GIMP priamo.

S GIMP môžete robiť všetko, čo môžete, s Photoshopom a máte k dispozícii desiatky nástrojov. Hlavnou nevýhodou je, že program vyzerá trochu chaoticky, ale čo sa týka pomeru cena / výkon, neexistuje nič lepšie.

CENA: Zadarmo

www.gimp.org

Affinity Photo

Ak ste ochotní za svoj editačný program niečo zaplatiť, zvoľte Affinity Photo. Program je možné stiahnuť z webu za päťdesiat eur a cíti sa ako kompletný a inteligentný program pre Mac.

Skvelé je, že program Affinity Photo dokáže otvoriť iba súbory PSD, takže môžete pokračovať v práci na projektoch, ktoré ste vytvorili pomocou aplikácie Photoshop. Množstvo možností je obrovské a je skutočne čudné, že program je taký lacný, že sa Affinity Photo cíti ako vyspelý konkurent Photoshopu.

CENA: 49,99 €

affinity.serif.com

Pixelmator (iba Mac)

Pixelmator bol vždy najlepšou alternatívou k Photoshopu, pretože bol oveľa lacnejší. Ale od príchodu Affinity Photo sa cena tridsať eur zdá byť trochu ťažká. Tento program dokáže čítať súbory PSD rovnako ako Affinity Photo a je o niečo ľahšie použiteľný ako program Affinity Photo. Je však k dispozícii iba pre počítače Mac.

Program je k dispozícii aj pre iOS za 4,99 eura. Projekty, ktoré ste vytvorili pomocou verzie pre iOS, môžete potom znova otvoriť vo verzii pre Mac. Pixelmator tiež vyzerá veľmi dobre a funguje hladko. Ak hľadáte lacnú alternatívu a nepotrebujete všetky funkcie Affinity Photo, zvoľte Pixelmator.

CENA: 29,99 €

www.pixelmator.com

Skica (iba Mac)

Tam, kde Affinity Photo a Pixelmator skutočne slúžia ako náhrada za Photoshop, je Dutch Sketch náhradou za Illustrator. Program sa zameriava hlavne na vytváranie ikon, webových stránok a rozhraní.

Pomocou aplikácie Skica nie je možné vytvárať iba vektorové súbory, program dokáže importovať aj fotografie a môžete vykonávať jednoduché úpravy. Môžete samozrejme exportovať kompletný dizajn webových stránok ako samostatné časti stlačením jediného tlačidla. Vďaka bezplatnej aplikácii Sketch Mirror môžete tiež okamžite otestovať vzhľad svojej webovej stránky alebo aplikácie na zariadení iPhone alebo iPad. Pre Android existuje rovnaká aplikácia Crystal.

CENA: 116,46 €

www.sketchapp.com

Photoshop Express Editor

Ak chcete na fotografii naozaj upraviť iba jednoduché veci, môžete si tiež zvoliť aplikáciu Photoshop Express Editor. Tento program pracuje z vášho prehľadávača tak, že prejde na www.photoshop.com a for Nástroje / Photoshop Express Editor vybrať. Môžete bohužiaľ upravovať iba súbory JPG.

Klepnite na Nahrať fotku a vaša fotografia sa načíta do vášho prehliadača. Vľavo vidíte rôzne nástroje. Môžete odstrániť červené oči, zväčšiť alebo zmenšiť obrázok alebo napríklad upraviť vyváženie bielej. Mimochodom, Adobe má Photoshop Express pre váš smartphone alebo tablet, táto aplikácia je o niečo rozsiahlejšia, ale aj bezplatná.

CENA: Zadarmo

www.photoshop.com

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found