Preskúmanie

DreamMail 4.6.9.0

Môže sa vám hodiť e-mailový program ako DreamMail. Napríklad, ak ste práve prešli na Windows 7 a zistíte, že spoločnosť Microsoft už nedodáva e-mailový program. Webmail je možná cesta von, ale pre tých, ktorí sa držia „klasického“ e-mailového programu, je DreamMail užitočnou alternatívou.

Počas inštalácie sa môžete sami rozhodnúť, ktoré časti chcete, ale pokiaľ vám nezáleží na doplnkoch (napríklad podpora SSL pre Gmail) alebo doplnkoch (emotikony, šablóny a kancelárske potreby), nechajte všetky položky začiarknuté. DreamMail je čínskeho pôvodu, ale našťastie sa ukázalo, že rozhranie je aj v holandčine. Program podporuje viacerých používateľov. To znamená, že môžete vytvoriť súkromný účet DreamMail pre každého používateľa, aby ste si navzájom nezakopli správy.

Inteligentné priečinky s kombinovateľnými kritériami.

objednať

Rozhranie sa dá nazvať klasické s typickým trojitým rozdelením: vľavo panel, v ktorom otvoríte požadovaný e-mailový priečinok alebo účet, vpravo hore obsah priečinka pošty a vpravo dole ukážka správy. Správy je možné triediť podľa rôznych kritérií, musí však zostať upratané, takže program poskytuje aj rozsiahlu sadu filtrov a praktické „inteligentné priečinky“. Kritériá si určujete sami a DreamMail automaticky zaisťuje, aby sa v takomto priečinku dostali iba správne správy. Pre tých, ktorí pracujú menej prísne: existuje flexibilná funkcia vyhľadávania, ktorá vám umožní rýchlo nájsť hľadané správy. Menej pozitívne hodnotíme pozitívnosť tlačidla spamu: v skutočnosti funguje iba ako „pridať tohto odosielateľa na čiernu listinu“.

Správy

E-maily sa predvolene odosielajú vo formáte HTML a tu nájdete niekoľko príjemných doplnkov. Nehovoríme toľko o (bohatej zbierke) emotikonov, krásnych listových papieroch (asi 85, prehľadne tematicky rozdelených), ale o možnosti rýchlo pridať tabuľku, snímku obrazovky alebo zaznamenaný text (vo formáte wav). . K dispozícii sú tiež pripravené šablóny a samozrejme môžete pridať podpisy a - celkom šikovné - môžete tiež použiť makrá na prispôsobenie premenných ako [% Date] alebo [% Name_Receiver]. A pre tých, ktorí prepínajú: DreamMail umožňuje importovať správy z programov Outlook Express a Foxmail.

Podpisy a šablóny vrátane užitočných premenných.

Viac ako mail

DreamMail môže byť čistokrvným e-mailovým klientom, ale to nič nemení na skutočnosti, že na palube je aj základný správca kontaktov vrátane podpory vCard a s rôznymi možnosťami importu vrátane kontaktov z Outlooku (Express). A čo je menej zrejmé: v aplikácii DreamMail si našla svoje miesto aj jednoduchá čítačka RSS. Na záver stojí za zmienku, že DreamMail existuje aj v „prenosnej“ verzii: rýchlo ho hodte na hokejku a máte ho vo vrecku.

DreamMail 4.6.9.0

Freeware

Jazyk Holandsky

Stiahnuť ▼ 8,5 MB

OS Windows XP / Vista / 7

Požiadavky na systém 500MHz procesor, 128MB RAM

Tvorca DreamMail

Rozsudok 8/10

Pros

Krásne šablóny (s makrami) a písacie potreby

Niektoré pekné možnosti html

Negatíva

Žiadna podpora IMAP

Veľmi základný spamový filter

Bezpečnosť

Dávaj pozor: 2 zo 40 antivírusových programov vidia v inštalačnom súbore niečo podozrivé. Pretože sú však iba dvaja, máme podozrenie, že existuje falošne pozitívny (alias falošne pozitívny). Ďalšie informácie nájdete v úplnej správe o detekcii na webe VirusTotal.com.