Preskúmanie

Speccy 1.03.162

V systéme Windows nájdete pomerne veľa informácií o hardvéri zabudovanom v počítači. Ale tieto informácie nie sú skutočne rozsiahle a ľahko dostupné. Ak chcete vedieť všetko o tom, čo obsahuje váš počítač, riešením je malý a bezplatný Speccy.

Speccy je naozaj zvedavý a chce vedieť všetko. Keď program spustíte prvýkrát po inštalácii, začne analyzovať váš počítač. Program to robí s chuťou a so všetkými informáciami, ktoré Speccy dokáže nájsť, veľmi rýchlo ich zhromažďuje a prezentuje v logickej štruktúre. V časti Zhrnutie získate súhrn najdôležitejších položiek. A ak kliknete na rôzne kategórie vľavo, získate podrobnejšie informácie. Napríklad v časti Operačný systém môžete vidieť, ktorú verziu systému Windows používate, vrátane presného dátumu a času inštalácie a sériového čísla. Ďalej je Speccy schopný hlásiť všetky druhy užitočných informácií o takmer každej hardvérovej časti vášho počítača. Takto vidíte teplotu procesora, dokonca až po úroveň jadra.

Speccy vám poskytuje veľa komplexných informácií o vašom počítači.

Môžete vytvárať takzvané „snímky“, čo je obzvlášť dôležité pre skutočné tenisky, aby bolo možné porovnávať rôzne konfigurácie. Údaje môžete tiež exportovať do XML alebo textového súboru alebo si vytlačiť.

Speccy toho nerobí oveľa viac, ale celkovo je to šikovný a kompaktný program na rýchle prezeranie všetkých informácií o vašom systéme. A ak napríklad chcete do svojho počítača pridať ďalšiu pamäť, môžete pomocou Speccy zistiť, koľko voľných slotov vám počítač zostal. A ak chcete predať svoj počítač, vďaka Speccy je veľmi ľahké vytvoriť kompletný zoznam špecifikácií.

Môžete si dokonca pozrieť aj teplotu jadier procesora.

Speccy 1.03.162

Freeware

Jazyk Angličtina

Stiahnuť ▼ 1,2 MB

OS Windows XP / Vista / 7

Požiadavky na systém Neznáme

Tvorca Piriform

Rozsudok 9/10

Pros

Malý

Rýchlo

Poskytuje veľa informácií

Negatíva

Nie v holandčine

Bezpečnosť

Žiadny z približne 40 antivírusových programov nevidel v inštalačnom súbore nič podozrivé. Pokiaľ v čase zverejnenia môžeme zistiť, je bezpečné stiahnuť inštalačný súbor. Ďalšie informácie nájdete v úplnej správe o detekcii na webe VirusTotal.com. Ak je teraz k dispozícii nová verzia softvéru, môžete súbor kedykoľvek znova prehľadať prostredníctvom servera VirusTotal.com.