Ako

Sledujte leteckú a lodnú dopravu prostredníctvom aplikácie na sledovanie

Vždy je zaujímavé sledovať, čo nad vami letí alebo sa plaví v tejto oblasti. To všetko je možné pozorne sledovať pomocou aplikácie na sledovanie.

Lietadlá a lode majú na palube vysielač majákov. Napríklad sa odovzdáva presná poloha. Ale - v prípade lietadiel - aj núdzové signály, nadmorská výška a rýchlosť, smer a ďalšie. Všetky tieto údaje vizualizuje aplikácia na sledovanie. Len po ruke, aby ste zistili, či je osoba, ktorú potrebujete vyzdvihnúť na letisku, na ceste podľa plánu a prichádza včas (alebo neskoro). Najznámejším „sledovačom letov“ je bezpochyby Flightradar24. Po spustení aplikácie okamžite uvidíte letovú prevádzku vo vašej oblasti (ak je to potrebné, najskôr klepnite na tlačidlo v ľavej dolnej časti obrazovky).

Flightradar 24 bohužiaľ nedávno začal s predplatnými. Aby ste si z aplikácie užili čo najviac zábavy, odporúča sa platené predplatné. V bezplatnej verzii vás „obťažujú“ reklamy, ale nájdu sa aj veci ako vlastné upozornenia, rozsiahle údaje o lietadle a letoch a ďalšie. Mimochodom, ani takýto balík doplnkov nie je veľmi drahý, za Silver Plan, ktorý je pre väčšinu ľudí viac ako dostatočný, zaplatíte ročne 11,49 €. Aplikáciu však môžete používať aj zadarmo!

Viac leteckej dopravy

Príjemný je aj Plane Finder, ktorý je k dispozícii v bezplatnej verzii Lite a v platenej verzii za 4,49 EUR. Posledná možnosť je jednorazový nákup, takže predplatné nie je potrebné. Zvyšok funguje rovnako ako Flightradar. Ak chcete získať viac informácií o lete alebo lietadle, klepnite na lietadlo. Rovnako ako v prípade Flightradar je možné nastavovať upozornenia (výstrahy). Hneď ako transpondér lietadla vyšle „squawk 7700“ - kód na všeobecný tiesňový signál - uvidíte oznámenie. Teraz výraz „7700“ neznamená, že lietadlo padá priamo z neba. Môže to byť porucha motora, explodovaný a dymiaci kávovar, stratený tlak v kabíne alebo únos. A niekedy pilot len ​​omylom nastaví nesprávny kód. Pohľad na zariadenie vyžarujúce 7700 môže byť vždy zaujímavý. Najmä ak je vo vašej blízkosti.

Doprava

Zostáva o prepravu. V tejto kategórii sa veľmi odporúča vyhľadávač lodí - od rovnakých výrobcov ako Plane Finder. Vyberte si z bezplatnej verzie lite alebo platenej verzie za 5,49 EUR bez skrytých nákladov na predplatné. Komerčná preprava je takmer bez výnimky vybavená transpondérom, ale čoraz viac rekreačných jácht má aj takéto zariadenie. Približovanie je preto často potrebné, najmä v blízkosti hlavných prístavov a podobne. Mimochodom, transpondéry využíva nielen námorná lodná doprava, ale aj vnútrozemská lodná doprava. Ak chcete získať viac informácií o lodi, klepnite na ňu. Pri troche šťastia sa objaví dokonca aj fotografia. Príjemné, ak máte námornícku rodinu alebo priateľov, takže vždy rýchlo zistíte, kde sú. Je škoda, že verzia pre Android je ďaleko za verziou pre iOS.