Preskúmanie

Sylpheed - mimo Outlooku žije život

Outlook môže byť najbežnejšie používaným e-mailovým programom, ale bohužiaľ nie je zadarmo. Používatelia, ktorí hľadajú alternatívu zadarmo, často končia s Thunderbirdom. Menej známy je Sylpheed: tiež v holandčine, prehľadný a s niektorými užitočnými funkciami na palube.

Sylpheed

Jazyk

Holandsky

OS

Windows XP / Vista / 7/8/10; macOS, Linux

Webová stránka

sylpheed.sraoss.jp 6 Skóre 60

  • Pros
  • Užívatelsky prívetivý
  • Zvláda šablóny
  • Podpora OpenPGP a tls / ssl
  • Negatíva
  • Minimalistický textový editor (bez html)

Sylpheed japonského pôvodu je k dispozícii pre systémy Linux, macOS a Windows. V tomto článku sa pozrieme na verziu pre Windows. Program sa inštaluje rýchlo a zdá sa, že je ekonomický so systémovými prostriedkami. Ak máme veriť tvorcom, je tiež veľmi stabilný, aj keď sú vaše poštové schránky preplnené tisíckami správ.

Známe rozhranie

Všetko sa začína vytvorením e-mailového účtu a môžete sa spoľahnúť na to, že budete mať sprievodcu. Sylpheed je typický klient pop3 a imap4 s výslovnou podporou aj pre Gmail. Rozhranie má klasické rozloženie, podobné ako v Outlooku: vľavo prehľad účtov s príslušnými poštovými schránkami, vpravo hore zoznam správ z otvorenej schránky a vpravo dole náhľad na poštovú schránku. vybraná správa.

Spočiatku uvidíte všetky správy v chronologickom poradí. Ak považujete iné zobrazenie za pohodlnejšie, zoradí ho podľa predmetu, odosielateľa, dátumu alebo veľkosti iba kliknutím myši. K dispozícii sú tiež niektoré filtre, ktoré vám umožnia rýchle zväčšenie, napríklad neprečítaných e-mailov, správ s farebným štítkom, s prílohou alebo e-mailov v určitom časovom období.

Užitočné funkcie

Samotný Sylpheed nepodporuje vytváranie správ HTML, ale v prípade potreby si môžete nechať spustiť externý editor. Môžete samozrejme vkladať súbory alebo ich posielať ako prílohy, rovnako ako pridávanie (jednoduchých) podpisov. Je tiež užitočné, že môžete vytvoriť šablóny, pomocou ktorých ich môžete rýchlo použiť v novej správe. Modul pre správu filtrov vám umožňuje automaticky umiestňovať e-maily do určitých priečinkov na základe (kombinovaných) kritérií. Správy, ktoré nechcete okamžite odoslať, je možné odoslať do samostatnej poštovej schránky (Queue): odošlete ich v pravý čas. Sylpheed poskytuje aj základný adresár a samo-učiaci sa spamový filter.

Záver

Sylpheed je ľahký e-mailový klient pop3 a imap4, ktorý je úplne vhodný pre tých, ktorí si vystačia bez mnohých zvonov a píšťaliek ... a pre tých, ktorí nemôžu posielať e-maily HTML, nie sú bodom zlomu.