Ako

Štyri najlepšie tipy pre váš sledovač Fitbit

Dobre, máš Fitbit, aby si na sebe mohol pracovať. Aplikácia však môže vytvoriť novú bariéru, a preto zdieľame nižšie štyri najlepšie tipy pre začiatočníkov. Takto si môžete vyskúšať aplikáciu a jej možnosti pred nasadením Fitbitu na zápästie. Aplikácia Fitbit je k dispozícii pre Android, iOS a Windows, ktoré zdieľajú v podstate rovnaké funkcie.

Vyskúšajte to bez sledovača Fitbit

Aplikácia Fitbit samozrejme funguje najlepšie, keď máte sledovač Fitbit. V niektorých prípadoch si však môžete vyskúšať množstvo funkcií aplikácie iba pomocou telefónu. Potom použijete funkciu MobileTrack. Softvér potom použije na sledovanie vášho pokroku zabudovaný krokomer vášho telefónu. Stiahnutím aplikácie a oznámením, že ešte nemáte sledovač, môžete túto funkciu aktivovať. Tu môžete skontrolovať, či to váš telefón podporuje.

Pridajte svojich priateľov

Cvičenie na vlastnú päsť nie je vždy zábava, ale nie každý môže napríklad behať jedenkrát, keď máte v pláne ísť. Ak si do aplikácie pridáte svojich priateľov, môžete si navzájom dávať pozor a snažiť sa navzájom motivovať. Priateľov si pridáte stlačením veľkého plus na obrazovke a prejdete na možnosť Pridať priateľov. Priateľov môžete pozvať prostredníctvom svojho adresára, svojho profilu na Facebooku, e-mailovej adresy alebo profilu Fitbit.

Nastavte si vlastnú dĺžku kroku

Nechať všetko ísť automaticky často funguje dobre, ale niekedy sa niektoré aspekty môžu odchyľovať od normy. To platí najmä o dĺžke krokov, ak máte napríklad dlhé alebo pravé krátke nohy. A to ovplyvňuje váš výkon. V nastaveniach aplikácie Fitbit (stlačte mapu v pravom hornom rohu, posuňte zobrazenie nadol na položku Advanced settings a stlačte Stride length) a môžete presne nastaviť, aké veľké sú vaše kroky, aby meranie mohlo prebiehať presne.

Vyskúšajte Fitbit Coach

Fitbit Coach môže byť užitočným nástrojom v tých časoch, keď potrebujete osobitnú motiváciu alebo výzvu a nemusíte hneď chcieť najať osobného trénera. Musíte si stiahnuť samostatnú aplikáciu a objednať si predplatné. Ale pod nadpisom Precvičovanie telesnej hmotnosti nájdete desať cvikov, ktoré si môžete vyskúšať zadarmo. Najprv teda uvidíte, či sa vám Coach páči, skôr ako na neho okamžite miniete peniaze.