Ako

Takto vložíte do hlasovej schránky PIN kód

Vedeli ste, že môžete chrániť svoje hlasové správy pred nechcenými poslucháčmi? Nastavením PIN kódu zabránite tomu, aby sa správy počúvali len tak. Svoju hlasovú schránku môžete zabezpečiť pomocou podrobného plánu uvedeného nižšie.

Aj keď voláme pred menej ako piatimi rokmi, stále je to jednoduchý a príjemný spôsob, ako sa rozprávať priamo medzi sebou. Ak z nejakého dôvodu nemôžete prijať hovor, môže volajúci opustiť vašu hlasovú schránku. Šikovné, pretože tak počúvate správu, kedy a kde vám vyhovuje. Hlasová schránka má však jednu zásadnú nevýhodu: schránka správ nie je predvolene zabezpečená. To znamená, že ktokoľvek, kto má váš - odomknutý - smartphone, môže počúvať vaše hlasové správy. Ak to nechcete, môžete svoju hlasovú schránku zabezpečiť nastavením kódu PIN.

Tento kód pozostáva zo štyroch číslic a vy si sami vyberiete. Po nastavení musíte pred prístupom do schránky správ zadať kód. PIN si teda dobre zapamätajte a uložte si ho napríklad do aplikácie na správu hesiel.

Vodafone

Ak máte predplatený mobilný telefón u spoločnosti Vodafone, zavolajte na svojom telefóne na číslo 1233. V hlavnej ponuke zvoľte 11, osobné nastavenia hlasovej schránky vyberte 2, nakoniec zadajte PIN kód 3. Vytvorte kód.

Pomocou týchto nastavení môžete tiež určiť, kedy si má hlasová schránka vyžiadať kód a zmeniť kód. Zabudli ste to? Po troch nesprávnych pokusoch vám Vodafone pošle textovú správu s dočasným kódom. Zadáte to a potom to zmeníte. Môžete tiež zavolať poskytovateľovi, ak nenájdete odpoveď.

Viac informácií nájdete na webovej stránke Vodafone.

T-Mobile

Ak ste zákazníkom T-Mobile a chcete pre svoju hlasovú schránku nastaviť PIN kód, zavolajte na mobil na telefónne číslo 1233. Vyberte možnosť 9, potom možnosť 2 a znova možnosť 2. Vytvorte kód a stlačte „#“. Dodržiavajte bezpečnostné požiadavky poskytovateľa, pretože T-Mobile neprijíma ľahko uhádnuteľné kódy. Tieto požiadavky nájdete na webovej stránke T-Mobile.

Ako mobilný používateľ ružového poskytovateľa musíte pri telefonovaní do svojej hlasovej schránky zo zahraničia štandardne zadávať PIN kód. Dôležité: pred cestou do zahraničia si nastavte kód, pretože to je možné iba v Holandsku. Volajte na 1233 pomocou mobilného telefónu, zvoľte možnosť 9, potom možnosť 2 a znova možnosť 2. Teraz zadajte kód a dodržujte požiadavky spoločnosti T-Mobile. Napríklad nemôžete použiť päť rovnakých čísel a nemôžete použiť ani 12345. To z bezpečnostných dôvodov.

Ste v zahraničí a chcete si vypočuť svoju hlasovú schránku? Zavolajte na číslo 1233 alebo +31624001233 a zadajte kód. Stratený kód? Zavolajte na číslo 1233, dostanete sa do hlasovej schránky a stlačte kláves „#“. T-Mobile vám odošle správu s textom.

Viac informácií sa dozviete na webovej stránke T-Mobile.

KPN

Ak chcete počúvať svoju hlasovú schránku zo zahraničia, KPN vyžaduje, aby ste zadali PIN kód. To slúži na ochranu pred zahraničnými hackermi a spamermi. Kód nastavíte pri prvom volaní do hlasovej schránky. Kód má minimálne štyri a maximálne desať číslic.

Ešte ste si nevytvorili PIN kód alebo si ho nepamätáte? Ak voláte zo zahraničia do hlasovej schránky (1233 alebo +31612001233), zadajte iba „#“. Dočasný prístupový kód teraz dostanete prostredníctvom textovej správy, ktorú neskôr zmeníte.

Viac informácií sa dozviete na webovej stránke KPN.

Ostatní poskytovatelia

Nie ste s jedným z troch hlavných poskytovateľov? Neprepadajte panike, môžete tiež nastaviť kód PIN svojej hlasovej schránky s inými poskytovateľmi. Ďalej nájdete pokyny pre nasledujúcich poskytovateľov.

Tele2

Hollandsnieuwe (odošlite 'hlasovú schránku' a potom 'zmeňte nastavenia' v chatu robota).

Simyo

Ben

Lebara

Nie je tu uvedený váš poskytovateľ? Prostredníctvom internetu alebo zákazníckeho servisu môžete ľahko získať potrebné informácie na zabezpečenie svojej hlasovej schránky.