Novinky

YouTube čoskoro spustí offline sledovanie videa

YouTube v budúcom mesiaci spustí v mobilnej aplikácii možnosť ukladania videí do telefónu na 48 hodín. To znamená, že môžete sledovať videá aj bez pripojenia k internetu. Predtým sme vymenovali niekoľko možností sledovania videí YouTube offline.

Skutočnosť, že Google teraz, po viac ako 7 rokoch vlastníctva YouTube, ponúka možnosť sledovať videá z YouTube offline, je drastickou zmenou. Spoločnosť ponúkne na stiahnutých videách aj inzeráty, ktoré si preto už po 48 hodinách nebudete môcť pozrieť, bolo o tom už informovaných niekoľko partnerov YouTube. Ľudia, ktorí uverejňujú obsah na YouTube, by stále mali možnosť vypnúť funkciu sťahovania.

Zdá sa, že Google podniká tento krok, pretože ďalej rozširuje reklamný priestor YouTube, čo znamená ďalšie príjmy.

Praktickou výhodou pre vás ako diváka je, že môžete ľahko sledovať svoje obľúbené videá z YouTube offline v lietadle alebo na cestách. Najprv si ich musíte pripraviť sami; čo si vyžaduje určité plánovanie.

Sťahujte si videá z YouTube sami

Existuje niekoľko legálnych možností, ako si sami sťahovať videá z YouTube, napríklad na iPade alebo inom tablete, počítači alebo (inteligentnom) televízore. Uvádzame pre vás tri:

1. Video Downloader Super

Video Downloader Super je aplikácia, ktorá umožňuje veľmi ľahko ukladať videá z YouTube. Aplikácia je k dispozícii na zariadeniach iPhone, iPod touch a iPad. Prečítajte si, ako z tejto praktickej aplikácie vyťažiť maximum.

2. YouTube Downloader HD

Pomocou aplikácie YouTube Downloader HD môžete sťahovať videá z YouTube do svojho počítača, aby ste si ich mohli vychutnať aj bez pripojenia na internet. Obzvlášť užitočné, ak chcete pred cestou vyplniť telefón alebo tablet obsahom. Ako presne to robíte? Čítali ste to tu.

3. BYTubeD

BYTubeD je veľmi užitočné rozšírenie pre Firefox, ktoré vám umožní sťahovať viac videí z YouTube naraz. Môže to byť napríklad zbierka videí od niekoho iného alebo váš vlastný zoznam videí. Prečítajte si tu, ako môžete efektívne začať s BYTubeD.

4. Keepvid

Keepvid je tiež užitočný: stačí skopírovať adresu URL YouTube do vyhľadávacieho panela z prehľadávača a zvoliť formát a veľkosť súboru, z ktorého chcete video stiahnuť. Dieťa môže prať bielizeň. Videá neprichádzajú vo veľmi vysokom rozlíšení, ale to pri mnohých videách z YouTube zvyčajne nie je problém. Potrebujete Javu.