Ako

Takto vypnete požiadavky na spätnú väzbu systému Windows 10

Môžete samozrejme zbierať údaje od používateľov anonymne (ako to robia všetci ostatní), ale Microsoft ide trochu ďalej: Windows vás požiada o spätnú väzbu.

Teraz na tom nie je v podstate nič zlé. Ak chcete systému Windows niečo vytknúť alebo si myslíte, že jeho funkcia je fantastická, môže byť veľmi cenné zdieľať ho so spoločnosťou Microsoft. Niekedy sa však zdá, že sa Windows 10 trochu zbláznil vo svojej túžbe po informáciách o používateľoch, pretože otázka spätnej väzby sa z času na čas objaví smiešne často. Našťastie, ako mnoho iných v systéme Windows, aj tu môžete upraviť podľa svojich potrieb alebo úplne vypnúť. Prečítajte si tiež: Ako sprísniť nastavenia súkromia systému Windows 10.

Vypnúť otázku spätnej väzby

kliknite na Štart a potom ďalej nastavenie. V zobrazenej ponuke kliknite na ikonu Ochrana osobných údajov. Na ľavom paneli kliknite na pohár Spätná väzba a diagnostika. Hore sa zobrazí táto možnosť Nech Windows požiada o moju spätnú väzbus rozbaľovacou ponukou nižšie. Predvolená možnosť je Automaticky vybraté (rozumieme to znova od spoločnosti Microsoft), ale môžete túto hodnotu zmeniť na o niečo nižšiu frekvenciu, napríklad raz denne alebo raz týždenne. Ale veľmi spravodlivé? V skutočnosti vôbec nemienime posielať spätnú väzbu, nie preto, že sme takými zástancami ochrany súkromia, ale jednoducho preto, že sme zvyčajne pri počítači, takže si na to vôbec nemyslite čas.

Stručne povedané, stačí si vybrať v rozbaľovacej ponuke Nikdy. Milé a tiché. Mimochodom, ak nechcete spoločnosti Microsoft v zásade nič posielať, môžete tak urobiť pod nadpisom Diagnóza a údaje o spotrebe označte, že nechcete odosielať údaje spoločnosti Microsoft. Potom nebude nič odoslané bez vášho súhlasu.