Ako

Týmto spôsobom môžete zálohovať WhatsApp na svojom zariadení so systémom Android

Ak musíte resetovať svoj telefón s Androidom alebo ak máte nové zariadenie, je nepríjemné, ak okamžite stratíte všetky svoje správy z aplikácie WhatsApp. Našťastie je možné pomocou telefónu s Androidom vytvoriť zálohu WhatsApp a potom ju obnoviť. Tu vám ukážeme, ako na to.

Ak chcete naďalej používať ten istý telefón, ale museli ste ho najskôr z nejakého dôvodu vymazať, opätovná inštalácia aplikácie WhatsApp vám umožní okamžite obnoviť históriu konverzácií, pretože Chat aplikácia automaticky každý deň zálohuje do samostatného priečinka, WhatsApp je uložený vo vašom prístroji. Prečítajte si tiež: WhatsApp na vašom PC alebo notebooku v 3 krokoch.

Ak však chcete používať WhatsApp na novom telefóne s Androidom, budete musieť svoje správy WhatsApp obnoviť zo samostatnej zálohy. Ak chcete zálohovať WhatsApp, môžete si vybrať z dvoch možností: lokálna záloha alebo záloha cez Disk Google.

Poznámka: Tipy uvedené nižšie fungujú, iba ak stále používate rovnaké telefónne číslo, pretože vaša história hovorov je prepojená s vašim číslom.

Pomocou Disku Google

Ak už používate Disk Google, je to najjednoduchší spôsob zálohovania WhatsApp.

Ísť do Nastavenia> Chaty a vyber si Záloha chatu. Vytvorte si tu zálohu, aby sa najnovšie správy zahrnuli okamžite. Vyberte si Zálohujte na Disk Google a označte, do ktorého účtu Disku Google chcete nahrať zálohu.

Lokálne zálohovanie

Ak nepoužívate Disk Google alebo ak nechcete, aby sa vaše správy z aplikácie WhatsApp uchovávali v cloudovej službe, môžete si vytvoriť lokálnu zálohu.

Túto zálohu môžete uložiť na kartu micro SD v telefóne s Androidom. Môžete to urobiť v Nastavenia> Nastavenia hovoru> Vytvoriť zálohu. Ak vložíte micro SD kartu do novej a nainštalujete WhatsApp, vaša záloha sa počas inštalácie automaticky obnoví.

Ak nemáte kartu micro SD, existuje aj iný spôsob obnovenia zálohy WhatsApp. Ísť do Nastavenia> Chaty a vyber si Záloha chatu urobiť zálohu. Skopírujte priečinok WhatsApp k počítaču PC alebo Mac pomocou kábla USB. Všetky fotografie a videá sa okamžite skopírujú. Vezmite si svoj nový telefón s Androidom, pripojte ho k počítaču pomocou kábla USB a skopírujte priečinok WhatsApp do vášho smartphonu. Potom nainštalujte WhatsApp a vyberte obnovenie histórie poslednej konverzácie.