Preskúmanie

Lazesoft Recovery - Pomoc pri nehodách systému Windows

Murphy nie je nikdy ďaleko: náhle sa systém Windows už nespustí, zabudli ste heslo systému Windows alebo ste omylom naformátovali nesprávnu jednotku alebo odstránili nesprávny súbor. Lazesoft Recovery Suite Home vám chce ponúknuť riešenie typu „všetko v jednom“.

Lazesoft Recovery Suite Home

cena

zadarmo

Jazyk

Angličtina

OS

Windows 7/8/10

Webová stránka

www.lazesoft.com 8 Skóre 80

  • Pros
  • Dostatok možností
  • Rozsiahla sada nástrojov
  • Ľahké vytvorenie bootovacieho média
  • Negatíva
  • Niekedy je to trochu zložitá voľba nástroja

Existuje niekoľko nástrojov, ktoré vám môžu pomôcť obnoviť dávno stratené dáta, vytvoriť bezpečnú zálohu alebo obraz disku alebo obnoviť zabudnuté heslo systému Windows. Aplikácia Lazesoft Recovery Suite Home priniesla všetky tieto funkcie, ktoré dokonale zapadajú do obrazu „operácií obnovy“, do jedného programu.

Stredná topánka

Hlavné okno programu Recovery Suite sa skladá z piatich častí. Jedným z nich je program na vytváranie zavádzacích médií, ktorý vám umožňuje vytvoriť zavádzací disk USB alebo DVD, na ktorom je nainštalovaný aj balík Recovery Suite. Celý proces vrátane sťahovania a prípravy WinPE vyžaduje niečo viac ako pár kliknutí myšou.

Druhý komponent, Windows Recovery, je k dispozícii iba z tohto špeciálneho bootovacieho média a obsahuje modul, ktorý sa pokúša automaticky obnoviť poškodené bootovacie záznamy z oddielov Windows. Nájdete tu tiež rôzne nástroje na obnovenie zamerané na konkrétne problémové situácie, napríklad poškodený register Windows. Komponent Password Recovery na vynútené obnovenie hesla systému Windows je možné spustiť iba z tohto bootovacieho média.

Obnova dát

Komponent Záchrana dát je určený na obnovu náhodne vymazaných súborov. Ak rýchle skenovanie nefunguje, môžete skúsiť dôkladnejšie a dlhšie skenovanie. Program môže tiež obnoviť údaje z oddielov, ktoré sa poškodili alebo ktoré ste omylom naformátovali.

Zálohovanie

V tejto sade nájdete aj nástroj na klonovanie a zobrazovanie. Pomocou klonovacieho nástroja prenesiete obsah disku alebo oddielu na iný pripojený disk. Ak to naznačíte, skopírujú sa aj prázdne sektory, čo môže byť užitočné napríklad pri obnove údajov alebo súdnom vyšetrovaní. Zahrnuté je aj zálohovanie do obrazového súboru. Tento nástroj podporuje nielen úplné, ale aj prírastkové a rozdielové zálohy. Prirodzene nájdete aj potrebné nástroje na obnovenie týchto záloh.

Záver

Lazesoft Recovery Suite ponúka komplexnú sadu nástrojov pre rôzne problémové scenáre, od nespustiteľného systému, zabudnutých hesiel a formátovaných oblastí až po odstránené súbory. Sada je zameraná na neskúseného používateľa, ale niekedy môže byť ťažké zistiť, ktorý nástroj je v konkrétnej situácii najlepšie použiť.