Ako

Nainštalujte sieťové pripojenie

Posledným krokom pri inštalácii domácej siete je pripojenie sieťových pripojení k stene. Ukážeme vám, ako to urobiť so špeciálnymi nástrojmi alebo bez nich.

Pri inštalácii domácej siete kladiete sieťové káble s pevným jadrom do všetkých miestností, kde chcete mať sieťové pripojenie. Káble namontujete do nástenných zásuviek. Sú k dispozícii ako zabudovaná varianta, ktorá sa hodí do krabice pod omietku, alebo ako povrchová varianta, ktorú naskrutkujete na stenu. Kompletnú zásuvku máte od zhruba šiestich eur. Môžete sa tiež rozhodnúť pracovať s rámami a stredovými doskami, ktoré sú rovnaké ako zvyšok vášho rozvádzača. Potom potrebujete interiér, ktorý je kompatibilný so spínacím materiálom. Prečítajte si tiež: 20 tipov na optimálnu domácu sieť.

Základné kamene bez použitia nástrojov

Najjednoduchší spôsob, ako vytvoriť sieťové pripojenie, je použiť základné kamene. Sú to bloky so sieťovým pripojením, ktoré pripojíte k sieťovému káblu. Kľúčové kamene potom umiestnite do špeciálneho interiéru. Veľkou výhodou základných kameňov je, že existujú keystone moduly bez nástrojov, ktoré nevyžadujú lisovací nástroj LSA. Upozorňujeme, že existujú aj základné kamene, pre ktoré tento nástroj potrebujete!

LSA vložky

Okrem vložiek založených na keystone moduloch existuje aj veľa nástenných zásuviek alebo vložiek, ktoré používajú pásky LSA na pripojenie sieťového kábla. Potrebujete na to lisovací nástroj LSA na pripevnenie vodičov sieťového kábla (káblov) k interiéru. Pripojenia LSA obsahujú čepeľ, ktorá prerezáva plastový plášť vodičov sieťového kábla a vytvára kontakt medzi medenými vodičmi a sieťovým pripojením.

Dokončenie keystone modulov bez použitia nástrojov

Zostavenie zásuvky v stene s keystone modulmi bez použitia nástrojov nie je ťažké. Na našich fotografiách je interiér na stole, sieťové káble zvyčajne vychádzajú z vašej steny a vy si interiér namontujete do svojej steny. Uistite sa, že používate štandard T568B, na pripojeniach zvyčajne vidíte dva farebné kódy a potom vyberte B. Ak sú pripojenia očíslované od 1 do 8, môžete použiť schému T568B (pozri nižšie).

Dokončenie interiéru lištami LSA

Na dokončenie objímky s lištami LSA potrebujete nástroj na lisovanie LSA. Na našich fotografiách je interiér na stole, sieťové káble zvyčajne vychádzajú z vašej steny a vy si interiér namontujete do svojej steny. Uistite sa, že používate štandard T568B, na pripojeniach zvyčajne vidíte dva farebné kódy a potom vyberte B. Ak sú pripojenia očíslované od 1 do 8, môžete použiť schému T568B (pozri nižšie).

Poradie zapojenia vodičov

Pri pripájaní lichobežníkového modulu alebo pásikov LSA vždy používajte postupnosť pripojení T568B alebo B. Zvyčajne existuje farebný kód pre B, ktorý ukazuje, ktorý vodič by mal byť pripojený ku ktorej svorke. Ak váš modul lichobežníkového skreslenia alebo pripojenie LSA obsahuje iba čísla, použite tento diagram.