Ako

Outlook Express v systéme Windows 7?

Otázka čitateľa: Bol som vášnivým používateľom programu Outlook Express a neskôr vo Windows Vista sa z neho stal Windows Mail. Teraz, keď mám Windows 7, to už nie je možné, ale uviazol som v Outlooku alebo Thunderbirde. Všade je vysvetlené, ako integrovať program Windows Mail do systému Windows 7, ale zatiaľ som neuspel. Už ste sa tým zaoberali a / alebo kde to nájdem?

Naša odpoveď: Microsoft odstránil poštový program z inštalácie všetkých verzií Windows 7, to však neznamená, že ste vydaní na milosť a nemilosť komerčným (Outlook) alebo bezplatným (Mozilla) alternatívam. Nástupca programov Outlook Express (XP) a Windows Mail (Vista) sa volá Windows Live Mail. Program v štandardnej inštalácii systému Windows chýba, môžete ho však získať zadarmo.

Program Windows Live Mail je súčasťou balíka Windows Live Essentials. Toto je množstvo (tiež bezplatných) programov, ktoré nevyhnutne nepotrebujete. Počas inštalácie programu Windows Live Essentials venujte preto zvýšenú pozornosť, aby ste predišli inštalácii nepotrebných doplnkov a zmene vyhľadávacieho modulu a domovskej stránky prehľadávača Internet Explorer. Fungovanie programu Windows Live Essentials je okrem niekoľkých úprav rozloženia porovnateľne porovnateľné s programami Outlook Express a Windows Mail. Lišta ponuky (Súbor, Upraviť atď.) Však nie je predvolene k dispozícii. Vyvoláte to stlačením klávesu Alt.

E-mailový program Windows Live Mail nie je v systéme Windows 7 štandardne zahrnutý, ale musí byť nainštalovaný osobitne cez Windows Live Essentials.