Ako

Prepnite z účtu Microsoft späť na miestny účet

Pri nastavovaní používateľského účtu v systéme Windows 10 sa odporúča používať účet Microsoft. Ak však chcete neskôr použiť miestny účet, môžete. Tu vám ukážeme, ako prejsť z účtu Microsoft späť na miestny účet.

Pri prvej inštalácii systému Windows 10 vás inštalačný program silno posúva k účtu Microsoft ako používateľskému účtu. K dispozícii je tiež možnosť miestneho účtu, ale je ľahké ju prehliadnuť.

Prečo používať účet Microsoft?

Existuje niekoľko dobrých dôvodov na prihlásenie do systému Windows 10 pomocou účtu Microsoft. Takto môžete využívať cloudové služby, ako je OneDrive a Office 365. Potom môžete tiež synchronizovať nastavenia medzi rôznymi počítačmi, čo je veľmi užitočné, ak máte niekoľko počítačov alebo notebookov so systémom Windows 10.

Ak ale tieto služby nepoužívate a uprednostňujete použitie miestneho účtu, môžete. Potom musíte zastaviť priradenie k vášmu kontu Microsoft.

Späť na miestny účet

Ak je váš používateľský účet už prepojený s vaším účtom Microsoft, môžete ľahko prepnúť späť na miestny účet.

Ak to chcete urobiť, musíte ísť na Nastavenia> Účty choď a ďalej Vaše informácie kliknite. Potom sa zobrazí odkaz s textom Namiesto toho sa prihláste pomocou miestneho účtu. Kliknite tu.

Potom budete musieť zadať heslo svojho účtu Microsoft, aby ste potvrdili, že máte oprávnenie na vykonanie tejto zmeny. Potom kliknite na Ďalší.

V ďalšom okne budete musieť zvoliť nové používateľské meno a heslo pre svoj miestny účet. kliknite na Ďalší odhlásiť sa zo svojho účtu Microsoft. Potom sa znova prihláste pomocou používateľského mena a hesla svojho nového miestneho účtu.

Skontrolujte

Ak chcete skontrolovať, či je váš účet skutočne miestnym účtom, musíte sa vrátiť späť na Nastavenia> Účty> Vaše údaje. Mali by ste byť pod menom svojho užívateľského účtu Miestny účet pozri stojace.

Účinky

Všetky vaše aplikácie pre počítač budú aj naďalej fungovať ako obvykle. Aplikácie Windows Store budú vyžadovať, aby ste sa mohli znova prihlásiť. K rôznym cloudovým službám od spoločnosti Microsoft sa budete musieť prihlásiť osobitne, pretože už nie sú prepojené s vaším používateľským účtom.