Preskúmanie

Spotnet 2.0 - najlepší nástroj na stiahnutie zo siete Usenet

Konečne je tu nová verzia Spotnetu. Názov zostal, sú za ním však noví vývojári. Čo sa zmenilo v tejto diskusnej skupine na stiahnutie freeware?

technické údaje

cena

zadarmo

Jazyk

Holandsky

OS

Windows 7/8/10

Webová stránka

www.spotnet.tk

8 Skóre 80
  • Pros
  • Spoľahliví odosielatelia
  • Vylepšený dizajn
  • Ľahká obsluha
  • Negatíva
  • Filtre nie sú vždy správne

Pôvodná verzia služby Spotnet nebola aktualizovaná asi štyri roky. Škoda, pretože tento program je stále nezmenšene populárny medzi veľkou skupinou používateľov siete Usenet. Používateľské prostredie teraz vyzerá staromódne a na obrazovke sa pravidelne objavujú chybové správy. Z týchto dôvodov sa niektorí fandovia rozhodli vydať svoju vlastnú verziu pod názvom Spotnet 2.0. Prečítajte si tiež: Ako streamovať filmy zadarmo s časom Popcorn

Základná technológia systému Spotnet 2.0 je úplne rovnaká ako technológia pôvodného vydania. Program vyhľadáva databázu spotov (filmy, seriály a hudbu) zo spravodajského servera a zobrazuje jeho obsah v prehľadnej mediálnej knižnici. Ak chcete uložiť multimediálny súbor, stačí stlačiť tlačidlo sťahovania. Spotnet inštaluje na pozadí program usenet SABnzbd, ktorý v skutočnosti vykonáva úlohu sťahovania. Na počítači si to však až tak nevšimnete.

Rozloženie

Po zadaní informácií zo servera správ do programu freeware načíta všetky spoty, správy o spamoch a komentáre. Po niekoľkých minútach čakania môžete prechádzať obrovským rozsahom siete usenet. Novinkou je, že je k dispozícii karta s poznámkami k vydaniu. Keď tvorcovia vydajú aktualizáciu, všetky zmeny sú prehľadne uvedené. Vylepšením je, že teraz zobrazujete katalóg tromi rôznymi spôsobmi. Môžete si napríklad zvoliť, že sa podrobnosti filmu zobrazia hneď po výbere miesta. Okrem toho je možné škvrny triediť na základe obrázkov.

Ďalšie filtre

Ďalším aspektom, o ktorý sa tvorcovia postarali, sú filtre. Spotnet obsahuje oveľa viac kategórií ako predtým. Teraz napríklad môžete ľahko načítať 3D filmy, hudobné DVD a audioknihy. Okrem toho môžete na prvý pohľad vidieť, čo bolo dnes zverejnené. K dispozícii je tiež roh zdobený holandskými filmami, obsah je však nesprávny. Medzi tým je stále veľa medzinárodných titulov. Obrovským plusom je, že program na stiahnutie rozlišuje medzi spoľahlivými a nespoľahlivými odosielateľmi. Znižuje sa tak šanca na stiahnutie infikovaných súborov.

Záver

Spotnet 2.0 je dôstojným nástupcom pôvodnej verzie. Vďaka novým možnostiam triedenia je plynulé užívateľské prostredie oveľa prehľadnejšie a nepríjemné chybové správy sú minulosťou. Majte na pamäti, že väčšina všetkých ponúkaných titulov je chránená autorskými právami a podľa zákona ich nemôžete sťahovať.