Novinky

6 najlepších aplikácií na úpravu fotografií (Android)

Uznajte, fotografie sa na Instagrame alebo Facebooku zriedka hojdajú bez toho, aby ste najskôr upravili farby a zakryli nedokonalosti, takže v tomto článku vám ukážeme šesť najlepších aplikácií na úpravu fotografií, aby ste to mohli robiť iba na svojom smartfóne (Android).

V tomto prípade sa pozeráme na bezplatné aplikácie. Všetky aplikácie v zozname vám umožňujú vykonávať úpravy bez toho, aby ste za ne platili. Takmer všetky aplikácie ponúkajú možnosť získať prístup k ďalším funkciám prostredníctvom nákupu v aplikácii. V niektorých prípadoch nákup v aplikácii tiež odstráni vodoznak alebo zabráni zobrazovaniu reklám v aplikácii.

Photoshop Express

Začnime tým najznámejším: Photoshop Express. Táto aplikácia Adobe je odvodená od úspešného programu Photoshop pre PC. Aplikácia umožňuje vykonávať všetky základné operácie, napríklad retušovať škvrny na tvári alebo červené oči pomocou blesku fotoaparátu. Aplikácia obsahuje aj veľa profesionálnych možností. Môžete napríklad znížiť opar a hmlu na fotografiách na šírku a odstrániť šum z fotografií, ktoré sú zrnité alebo tmavé.

Ak ste odfotili budovu, môžete ju tiež narovnať pomocou aplikácie Photoshop Express. Pomocou tejto aplikácie môžete tiež vytvárať koláže alebo orezávať svoje fotografie, ktoré sa dajú priamo použiť ako banner na Facebooku alebo ako profilová fotografia. Aby ste mohli aplikáciu používať, musíte si bezplatne zaregistrovať účet Adobe.

Editor fotografií PicsArt

PicsArt je aplikácia zameraná na rýchle úpravy vašich fotografií. Nenechajte sa zmiasť otázkou, ktoré platené predplatné chcete uzavrieť: toto okno môžete jednoducho zavrieť kliknutím na krížik. V aplikácii nájdete desiatky filtrov a s verziou pro získate prístup k omnoho viac. Príjemné je, že si môžete vybrať šablóny na výrobu zábavných plagátov alebo fotografií, ktoré napríklad vyzerajú, akoby boli vyrobené pomocou polaroidu.

PicsArt nie je vhodný iba na fotografie: videá je možné tiež skrátiť a môžete na ne aplikovať efekty. Je dokonca možné vložiť fotografiu do videa. Táto možnosť si vyžaduje nákup v aplikácii. Registrácia je povinná na PicsArt, ak ju chcete používať dlhšie ako niekoľko dní.

Snapseed

Snapseed je aplikácia na úpravu fotografií od spoločnosti Google. Aplikácia je veľmi všestranná a ponúka množstvo profesionálnych možností retuše a úprav, ktoré sa zvyčajne dodávajú iba v drahých softvérových balíkoch. Aplikácia si zvykne a nie je taká jednoduchá ako napríklad aplikácia Photoshop Express. Úpravy môžete robiť vo vrstvách, rovnako ako ste zvyknutí z desktopových programov; úpravy je možné uložiť ako „vzhľad“, ktorý potom môžete použiť pre ďalšie fotografie.

Okrem všetkých týchto profesionálnych funkcií ponúka Snapseed aj filtre a efekty a môžete kombinovať dve takmer identické fotografie do fotografie s dvojitou expozíciou.

AirBrush: Jednoduchý editor fotografií

AirBrush je pre ľudí, ktorí zverejňujú veľa selfie na sociálnych sieťach. Pomocou aplikácie môžete ľahko upravovať svoje vlastné portrétne fotografie. Slogan aplikácie je „Jemne dolaďte svoju fotografiu tak, aby ste skutočne vy“. Zdá sa nám to trochu rozporuplné, ale ak dávate prednosť trochu plnším perám alebo nechcete svoje vrásky tak prominentne ukazovať na Facebooku či Instagrame, potom je táto aplikácia pre vás.

Aplikácia má všetky druhy nástrojov, ktoré sa okamžite použijú na vašu tvár. Stačí posunutím posúvača doľava alebo doprava skrátiť bradu, zväčšiť alebo zmenšiť oči a upraviť šírku tváre. Existuje tiež niekoľko ďalších tlačidiel, ktoré vám môžu automaticky vybieliť zuby, vyčistiť akné alebo zistiť a odstrániť tmavé okraje okolo očí.

Aplikácia je zadarmo na použitie, ale mnoho funkcií je za paywallom. Neobmedzené veci o sebe môžete zmeniť za 17 eur ročne.

Tvorca komiksov a karikatúr

Názov hovorí za všetko: s Comics a Cartoon Maker sa môžete zmeniť na komiksového hrdinu. Vyberte dobrú portrétnu fotografiu a vyberte jeden zo štýlov v dolnej časti obrazovky. Na nastavenie filtra máte k dispozícii tri posúvače. Nemajú názov, ale môžu napríklad meniť počet ťahov atramentom a meniť kontrast obrázka. Kvalita filtrov je veľmi dobrá a vaša fotografia bude vyzerať, akoby vyšla z komiksu za menej ako minútu.

V ďalšom kroku pridáte bubliny alebo vyberte jednu z desiatok nálepiek, ktoré aplikácia poskytuje. Obrázok môžete uložiť alebo zdieľať prostredníctvom známych kanálov. Aplikácia sa používa úplne zadarmo, každú chvíľu máte na vrchu iba malú reklamnú lištu, čo však nie je veľmi nepríjemné.

Guma na pozadí

Ak chcete rýchlo odstrániť pozadie z určitej fotografie, máte na to množstvo aplikácií. Aplikácia Background Eraser patrí k tým lepším. Vyberiete si priemer gumy a začnete utierať okraje predmetu, ktorý by mal zostať. Môžete si zvoliť nastavenie takzvaného „offsetu“. Týmto spôsobom trochu zotriete pod gumu a časť nad prstom sa vymaže.

Zostane vám obrázok s priehľadným pozadím, ktorý môžete použiť v inej aplikácii. Alebo môžete fotografiu uložiť a ďalej ju upraviť v počítači pomocou programu ako Photoshop, Gimp alebo Affinity Photo. Potom zvolíte, aké tvrdé alebo mäkké sú čiary medzi objektom alebo osobou a pozadím.