Ako

Stiahnite si všetky svoje údaje Google pomocou služby Takeout

Športové Google majú službu pre členov, ktorí odchádzajú. To vám zabráni v strate údajov z Gmailu, Fotiek Google, Mojich máp, Knih Google Play, Kontaktov a oveľa viac. Pomocou služby Google Takeout môžete všetky tieto údaje archivovať na neskorší import do inej služby alebo si ich môžete ponechať ako svoju vlastnú zálohu.

Krok 1: Prepínače

Google ponúka veľa služieb, z ktorých môžete využiť niekoľko. Komunikujú medzi sebou dobre. Google Takeout umožňuje archivovať množstvo údajov uložených vo vašom účte Google. Záložky si môžete stiahnuť z prehliadača Google Chrome, videá umiestnené na YouTube a e-mailové správy z Gmailu. A ak chcete neskôr prepnúť na iný kalendár, môžete tiež použiť program Google Takeout na uloženie kalendárov z Kalendára Google vo formáte iCalendar. Prejdite na webovú stránku Google Takeout a prihláste sa. Tu môžete pre jednotlivé diely prepínačom označiť, či chcete alebo nechcete túto službu zahrnúť do exportu.

Krok 2: Podvýbery

U niektorých častí, kde je možný vedľajší výber, nájdete v stĺpci Podrobnosti možnosť označiť, ktoré časti chcete presne stiahnuť. Napríklad v aplikácii Kalendár môžete určiť, či chcete stiahnuť všetky alebo iba niektoré kalendáre. Pomocou aplikácie Fotky Google máte možnosť vybrať si určité albumy. A ak si vyberiete prehliadač Chrome, môžete si stiahnuť všetky osobné údaje alebo iba záložky, rozšírenia, údaje automatického dopĺňania atď.

Krok 3: Archivujte

Ak ste správne nastavili všetky možnosti sťahovania, kliknite na ikonu Ďalší. Google TakeOut zostaví archív, kde v nastaveniach určíte, či chcete súbor .zip alebo .tgz. Vyberáme formát zip. Tiež označíte maximálnu veľkosť takého súboru zip. Predvolene sú to 2 GB. Napríklad, ak ste mali archív s veľkosťou 3 GB, program TakeOut ho rozdelí na dva súbory zip. Máte tiež vplyv na spôsob doručenia: chcete dostávať odkaz na stiahnutie prostredníctvom e-mailu alebo chcete dostávať archív na Disku Google, Dropbox alebo OneDrive? Potom zatvoríte program TakeOut a o niečo neskôr dostanete na svoj e-mail správu s informáciou, že archív údajov je pripravený a kým si ho nebudete môcť stiahnuť.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found