Ako

Takto pridáte hodiny v PowerPointe

Naplánovali ste si vo svojej prezentácii v PowerPointe niečo, kde je dôležitý čas? Napríklad ak si musíte v určitom čase oddýchnuť alebo ak ste súhlasili so začatím Skype spojenia o 10:00. Potom sa vám už nebude chcieť neustále pozerať na hodiny. Ukážeme vám dva spôsoby, ako pridať hodiny do vašej prezentácie.

Krok 1: Dátum a čas

Existuje niekoľko spôsobov, ako pridať časovú pečiatku k prezentácii. Prvý spôsob je prejsť na kartu Vložte navigovať. V skupine Text kliknite na časť Hlavička a päta. Potom dáte začiarknutie Dátum a čas a vyber si teba Aktualizovať automaticky. Vyberte spôsob zobrazenia času. Ak nechcete, aby sa čas objavil na prvej snímke, aktivujte túto možnosť Nezobrazovať na titulnej snímke. Potom kliknite na tlačidlo Aplikujte všade. Zobrazí sa dátum a čas systému. Po kliknutí na toto časové pole môžete upraviť písmo, veľkosť, štýl a umiestnenie. Tento spôsob zobrazovania času vo vašej prezentácii má veľkú nevýhodu, pretože časový posun vidíte iba pri prepínaní snímok.

Krok 2: Hodiny blesku

Druhý spôsob používa hodiny založené na Flashi. Flash je animačná technika, ktorá v posledných rokoch upadala do dobrej povesti. Na www.matsclock.com sme našli sto rôznych hodín. Vyberte si hodiny podľa vášho výberu a pri troche šťastia bude k dispozícii šablóna programu PowerPoint, v ktorej sú hodiny už obsiahnuté v súbore zip. V takom prípade môžete tieto hodiny jednoducho skopírovať a vložiť do vlastnej prezentácie.

Krok 3: Film

Ak v stiahnutom súbore Matsclock nie je šablóna PowerPoint, ale iba súbor SWF, choďte do PowerPointu cez Súbor do možnosti a vyber si Prispôsobte si stužku. Zaškrtnite políčko na karte Vývojári aby to bolo možné. Na karte Vývojári potom kliknite na tlačidlo pomocou skrutkovača a kľúča. Posúvajte sa v tomto okne, kým sa nezobrazí Objekt Shockwave Flash a kliknite Ok. Ťahaním ukazovateľa myši na snímke vytvorte rámček, ktorý zhruba zapadá do hodín. Potom kliknite pravým tlačidlom myši na tento rám a otvorte príkaz Okno Vlastnosti. Tu uvidíte zoznam obsahujúci dané slovo Film. Do pravého poľa vedľa tohto slova vložte cestu k súboru SWF s hodinami. Samozrejme už nemusíte meniť umiestnenie súboru SWF, pretože potom už hodiny nebudú fungovať.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found