Ako

Ako môžem vytvoriť zoznam skladieb Spotify?

Spotify vám umožňuje kombinovať vašich obľúbených interpretov, žánre a albumy do zoznamu skladieb. Je to možné pre Spotify Premium aj pre bezplatnú verziu Spotify. Čo môže byť zábavnejšie ako zdieľanie vlastného vynikajúceho hudobného obchodu so svojimi priateľmi, rodinou alebo kolegami? Okrem toho možno vytvoriť aj spoločný zoznam skladieb Spotify, v ktorom môže zoznam skladieb upravovať ktokoľvek, koho vyberiete. V tomto článku vám krok za krokom poviem, čo môžete robiť s možnosťou zoznamu skladieb Spotify na PC a vašom smartfóne.

Vytvorte zoznam

Najskôr vytvorte nový zoznam skladieb. Urobíte to na počítači po prihlásení do služby Spotify. Vľavo dole môžete vytvoriť nový zoznam skladieb. V mobilnej aplikácii prejdete do svojho Knižnica. Potom vyberte pod nadpisom Zoznamy skladieb vyberte najlepšiu možnosť.

Zoznam pomenujte a popíšte. Pre svoj zoznam skladieb vyberte aj obrázok. Môžete sa rozhodnúť nahrať svoj vlastný obrázok. Ak to nechcete alebo ak nemáte vhodný obrázok, Spotify vyberie obrázok. Toto je koláž obálky prvých štyroch pridaných skladieb zo zoznamu.

Pridajte hudbu

Zoznam teraz existuje. Bohužiaľ je stále prázdny. Najvyšší čas pridať svoje obľúbené skladby. Existuje niekoľko spôsobov, ako to urobiť. Keď ste vytvorili nový zoznam skladieb, Spotify poskytne tipy v dolnej časti zoznamu skladieb. Toto sú často populárne piesne z aktuálnych hitparád. Tieto čísla je možné ľahko pridať do zoznamu kliknutím na 'pridať' tlačiť. Môžete tiež vytvoriť ľubovoľnú inú skladbu, ktorú vidíte z iného zoznamu skladieb Knižnica alebo pridať z výsledkov vyhľadávania.

Na PC to urobíte kliknutím pravým tlačidlom myši na skladbu alebo potiahnutím ľavým tlačidlom myši. Na smartfóne stlačte a podržte vybrané číslo. Potom kliknite na Pridať do zoznamu skladieb a vyberte zoznam, ktorý ste vytvorili. Spotify sleduje, akých umelcov a žánre pridávate do zoznamu skladieb. Odporúčané skladby môžete ľahko pridať do spodnej časti zoznamu skladieb. Tento výber sa mení podľa čísel, ktoré sú už v zozname. Spotify to robí pomocou algoritmov.

zdieľam

Spotify poskytuje niekoľko možností zdieľania zoznamu skladieb s ostatnými. Môžete sa napríklad rozhodnúť zverejniť svoj zoznam skladieb pre iného používateľa alebo zdieľať zoznam s konkrétnymi ľuďmi. Týchto ľudí môžete pozvať mnohými spôsobmi. Urobíte to na oboch platformách kliknutím na tri bodky v hlavnej ponuke zoznamu. Potom môžete v zozname upraviť niekoľko vecí, napríklad názov alebo popis. Tu je tiež možnosť zverejniť zoznam skladieb alebo ho zdieľať.

Týchto ľudí môžete pozvať mnohými spôsobmi. Napríklad to môžete urobiť na počítači cez Facebook, Messenger a Twitter. K dispozícii je tiež možnosť skopírovať odkaz alebo adresu URL zo zoznamu. Je tiež možné vložiť zoznam skladieb. Aplikácia v telefóne ponúka možnosť niektorých ďalších mobilných možností. Zoznam je možné zdieľať aj cez mobil, napríklad cez WhatsApp a SMS.

Okrem toho existuje možnosť vytvoriť spoločný zoznam skladieb. Pozvaní ľudia potom môžu sami pridávať čísla a upravovať zoznam. V zozname sa potom zobrazí aj to, kto ktoré číslo pridal. Takto budete presne vedieť, kto je zodpovedný za trochu nevkusné piesne.

Bonusové tipy:

- So službou Spotify Premium máte možnosť stiahnuť si zoznam skladieb a uložiť ho lokálne.

- Zoznamy skladieb môžete tiež trochu usporiadať vytvorením priečinkov. Urobíte to kliknutím pravým tlačidlom myši na prázdnu oblasť pod nadpisom Zoznamy skladieb a potom kliknite Priečinok vytvoriť,

- V nastaveniach zoznamu môžete zoznam skladieb zoradiť podľa Názov, nedávno pridané, interpret, album, alebo Osobne.