Ako

Takto zálohujete svoje Raspberry Pi

Raspberry Pi je pekný hardvér pre všetky druhy domácich majstrov. Má však jednu zásadnú nevýhodu: výpadok napájania alebo náhodné odpojenie (mikro) SD úložiska rýchlo vedie k chybnému úložnému médiu. Vďaka tomuto článku nemusí byť váš projekt stratený!

Malinový koláč

Nastaviť Raspberry Pi je v zásade jednoduché. Môžete si napríklad postaviť dokonalý prehrávač médií za pár dolárov. Vďaka XMBC a praktickým rozšíreniam môžete streamovať filmy a hudbu prostredníctvom domácej siete (alebo z menej legálnych miest na internete). Nájsť, vyskúšať a vylepšiť vašu dokonalú inštaláciu Raspberry Pi môže trvať dlho. Funguje všetko tak, ako chcete? Potom nechcete strácať hodiny vlastnou neohrabanosťou. Bohužiaľ sa často stáva, že sa SD karta poškodí, napríklad náhodným vybratím, keď je Raspberry Pi stále zapnutý. Výsledok: pamäťová karta je rozbitá a môžete začať znova. Tomu môžete zabrániť vytvorením úplnej zálohy pomocou nástroja USB Image Tool.

USB Image Tool

Potrebujete počítač so systémom Windows s čítačkou kariet a pamäťovou kartou z vášho Raspberry Pi (ktorý teraz stále funguje správne!). Ak sa vaša pamäťová karta niekedy poškodí, môžete obnoviť zálohu na novú pamäťovú kartu. Vypnite Raspberry Pi, vyberte pamäťovú kartu a vložte ju do čítačky pamäťových kariet v počítači. Stiahnite si USB Image Tool a spustite program. Z rozbaľovacej ponuky vyberte položku Režim zariadenia a vyberte svoju pamäťovú kartu zo zoznamu.

Zálohovanie a obnovenie

stlač tlačidlo Zálohovanie a označte, kde by mal Raspberry Pi uchovávať zálohu. Dajte svojej zálohe správny názov, aby ste ju identifikovali ako zálohu vášho projektu Raspberry Pi. Záloha sa uloží ako obrazový súbor a zaberá veľa miesta na disku, zvyčajne rovnako ako kapacita vášho pamäťového média. Ak je miesto na disku obmedzené, súbor USB Image Tool môžete zväčšiť zmenšením jeho zipsom. Obnova je takmer rovnaká. Vložte novú SD kartu, na ktorú chcete obnoviť svoju zálohu, a vyberte ju v nástroji USB Image Tool. stlač tlačidlo Obnoviť, ukážte na svoj obrazový súbor a potvrďte akciu.