Preskúmanie

Toto je 7 najlepších prehliadačov pre Android

Každý telefón s Androidom je štandardne vybavený prehliadačom Chrome. To je pre väčšinu ľudí v poriadku, ale Obchod Play má oveľa viac prehliadačov pre Android - ktoré často ponúkajú trochu viac možností, a preto určite stoja za vyskúšanie. Uvádzame zoznam najlepších prehľadávačov Android pre vás.

  • Blokovanie sledovačov na smartfóne s Androidom 11. decembra 2020 6:12
  • Takto zameriate uzamknutú obrazovku svojho smartphonu 7. decembra 2020 09:12
  • Stabilné filmovanie pomocou smartphonu: Tipy a nástroje 1. decembra 2020 06:12

Chrome

No, prvé slovo o samotnom Chrome. Prehliadač je koniec koncov štandardom v systéme Android a ak k nemu pripojíte účet Gmail, Chrome ponúka niekoľko užitočných výhod. Najmä ak ste tiež prihlásení do verzie prehliadača pre PC. Záložky, história a heslá sa potom automaticky zdieľajú medzi zariadeniami. Rovnako ako na pracovnej ploche môžete mať otvorených viac kariet a v mobilnej verzii nechýba ani režim inkognito (kde sa neukladá žiadna história prehliadania). Nie je prekvapením, že Chrome štandardne na rozdiel od ostatných prehľadávačov, ktoré nájdete v tomto článku, adblocker neponúka. Google predsa žije z reklám!

Firefox

Najväčšieho konkurenta prehliadača Chrome je možné nainštalovať do operačného systému Google. Ste vášnivým používateľom prehliadača Firefox vo svojom počítači? Potom je tento prehliadač Android pre vás tou najzrejmejšou voľbou. Nastavenia prehliadača Firefox na pracovnej ploche môžete synchronizovať s prehliadačom Firefox na mobilnom telefóne. Takto máte vždy po ruke svoje heslá, históriu, záložky a dokonca aj otvorené karty. Medzi ďalšie užitočné funkcie patrí režim inkognito a možnosť inštalovať doplnky vrátane blokovačov reklám.

Stiahnite si Firefox pre Android

Statočný

Prehliadač Brave bol jedným z prvých mobilných prehliadačov, ktoré mali v čase svojho uvedenia zabudovaný blokovač reklám. V dnešnej dobe to už nie je také zvláštne, ale stále je pekné to mať. Brave tiež používa HTTPS Everywhere na šifrovanie webových stránok s nezabezpečeným pripojením. Postupom času sa predpokladá, že vaše obľúbené webové stránky by mali byť schopné platiť za ich služby - za predpokladu, že im beriete príjmy z reklamy. Zaujímavý detail: výrobca Brave je spoluzakladateľom Mozilly alebo spoločnosti, ktorá stojí za Firefoxom. Teraz súťaží s firmou, ktorú sám dal na mapu.

Stiahnite si Brave pre Android

Strašidlo

Ghostery už možno poznáte ako rozšírenie pre desktopové prehliadače, ktoré blokuje sledovače. To znamená, že inzerenti vás nemôžu sledovať na webe. Tento trik je tiež základom prehliadača Ghostery pre Android. To poskytuje prehľad o tom, ktoré sledovacie zariadenia sa vás snažia sledovať, a môžete ľahko rozhodnúť, ktoré z nich povoliť - a najmä ktoré nie. Prehliadač, rovnako ako mnoho konkurentov, ponúka režim inkognito, ktorý sa tu nazýva režim duchov. Vyhľadávania a história sa odstránia okamžite po zatvorení karty Duch.

Stiahnite si Ghostery pre Android

Opera Mini

Okrem Firefoxu je Opera tiež známe meno, ktoré je aktívne v systéme Android. Či už sa rozhodnete pre samotnú Opera alebo Opera Mini, v obidvoch prípadoch si nainštalujete prehliadače, ktoré sú úplne zamerané na čo najmenšie využitie dát. A to je samozrejme iba bonus na váš mobilný telefón. Reklamy sú predvolene blokované, ale sú komprimované aj videá a obrázky. Týmto spôsobom je menej pravdepodobné, že dosiahnete svoj dátový limit. V rámci aplikácií môžete tiež presne vidieť, koľko dát ste použili. Užitočné!

Stiahnite si Opera Mini pre Android

Orfox: Prehliadač Tor pre Android

Orfox je mobilná verzia prehliadača Tor. Vaše pripojenie je úplne anonymizované, čo je na úkor vašej rýchlosti. Prehliadač je zameraný na každého, kto chce zostať pod radarom. Preto nebude žiadnym prekvapením, že predvoleným vyhľadávacím nástrojom je namiesto Googlu DuckDuckGo. Súčasťou sú aj NoScript a HHTPS Everywhere, oba doplnky sťažujú zisťovanie vašej identity. Pre bežného používateľa sú ďalšie alternatívy - prípadne v kombinácii s doplnkami - už dosť dobré. Každý, kto chce túto trochu anonymity, skončí na serveri Orfox.

Stiahnite si Orfox pre Android

Prehliadač UC

Prehliadač UC pochádza z objímky skupiny Alibaba Group, čo je názov, ktorý pravdepodobne poznáte z fenoménu čínskeho internetového obchodu. Táto aplikácia sa tiež odporúča ako mimoriadne rýchly prehliadač, pretože webové stránky a médiá na nich sú komprimované. V praxi si túto stratu kvality skutočne nevšimnete, určite nie na obrazovke smartfónu. Medzi ďalšie zaujímavé funkcie patrí blokovanie reklám a možnosť okamžite vymazať históriu hneď po zatvorení prehliadača. Reklamy sa, bohužiaľ, zobrazujú na domovskej stránke prehľadávača pod nadpisom Čo je populárne. Túto možnosť môžete vypnúť v rámci tejto možnosti Spravovať karty.

Stiahnite si UC Browser pre Android