Preskúmanie

Poradca spoločnosti Belarc 8.2.6.1

S Belarc Advisor môžete nahliadnuť pod kapotu vášho systému pomocou softvéru. Aj keď by ste (pravdepodobne) najradšej nestrávili hodiny rozhliadaním sa po systéme, aby ste zistili, čo sa deje, je rozumné urobiť to raz za čas. Belarc Advisor sa vám snaží ukázať čo najviac užitočných informácií v jednom prehľade.

Keď si spomeniete na program s týmto popisom, nepochybne si spomeniete na program s mnohými kartami, komplikovanými tlačidlami skenovania atď. To však vôbec nie je prípad poradcu Belarc. Program v skutočnosti nemá ani rozhranie. Spustíte ho, potom sa súbory softvéru aktualizujú a vykoná sa komplexná kontrola vášho systému (čo znie zdĺhavo, ale trvá to iba pár sekúnd). Výsledok skenovania sa potom zobrazí nie v rozhraní programu, ale v okne prehliadača.

Výsledok skenovania sa zobrazí v okne prehliadača.

Samotné s tým nie je veľmi zlé, ale musíme úprimne povedať, že v tomto prípade takmer túžime po kartách. Informácie sú uvedené veľmi podobne ako zoznam údajov, ktorý nie je veľmi prístupný. To znamená, že informácie sú veľmi komplexné. Takto nenájdete iba aktuálne informácie o vašom procesore a ďalších hardvérových komponentoch, ale aj chýbajúce Microsoft Hotfixy (skrátene spúšťanie aktualizácií), ktoré vymeniteľné médiá boli nedávno pripojené atď. Čo je znepokojujúce, je to, že informácie sú neustále prerušované odkazmi na iný softvér Belarc a my na to skutočne nečakáme.

Informácie sú neustále prerušované odkazmi na softvér Belarc.

Belarc Advisor je program, ktorý vám môže poskytnúť zaujímavý zoznam informácií o vašom systéme, ale spôsob jeho prezentácie je nepohodlný a jediné, čo môžete podniknúť, je nákup iného softvéru od výrobcu. Potom uprednostňujeme „staromódny“ program s kartami a komplikovanými tlačidlami.

Poradca spoločnosti Belarc 8.2.6.1

Freeware

Jazyk Angličtina

Stiahnuť ▼ 2,78 MB

OS Windows 9x / Me / NT / 2000 / XP / 2003 / Vista / 7

Požiadavky na systém 4,12 MB miesta na pevnom disku

Tvorca Belarc, Inc.

Rozsudok 6/10

Pros

Všetko je automatické

Vďaka prehľadom v HTML je export a zdieľanie jednoduché

Negatíva

Informácie sú prezentované veľmi nejasne

Informácie sú vždy prerušované odkazmi na softvér

Nemôžete podniknúť žiadne kroky, môžete iba prezerať veci

Bezpečnosť

Žiadny z približne 40 antivírusových programov nevidel v inštalačnom súbore nič podozrivé. Pokiaľ v čase zverejnenia môžeme zistiť, je bezpečné stiahnuť inštalačný súbor. Ďalšie informácie nájdete v úplnej správe o detekcii na webe VirusTotal.com. Ak je teraz k dispozícii nová verzia softvéru, môžete súbor kedykoľvek znova prehľadať prostredníctvom servera VirusTotal.com.