Ako

Takto zmeníte e-mailovú adresu svojho účtu Microsoft

Pri prechode na Windows 10 spoločnosť Microsoft chcela, aby ste účet Microsoft používali aj pre svoj počítač so systémom Windows. Nepoužívate vôbec e-mailovú adresu vytvoreného účtu (pravdepodobne s adresou outlook.com)? Potom môžete zmeniť e-mailovú adresu svojho účtu Microsoft.

Prihláste sa online

Ak sa chcete do systému Windows prihlásiť pomocou inej e-mailovej adresy, mysleli by ste si, že toto je nastavenie, ktoré upravíte v samotnom systéme Windows. Nič nemôže byť ďalej od pravdy, musíte pre ňu ísť na stránku spoločnosti Microsoft. Prejdite na web www.outlook.com a prihláste sa pomocou svojho účtu Microsoft. Potom kliknite na svoj profilový obrázok vpravo hore a potom na Pozrieť účet. Potom prejdite na vaše údaje (v hornej časti) a kliknite na ikonu Spravujte spôsob prihlásenia do spoločnosti Microsoft. V tomto okamihu budete požiadaní o zadanie dodatočného bezpečnostného kódu. Tento kód je možné odoslať na vašu e-mailovú adresu alebo na smartphone. Potom musíte z rozbaľovacej ponuky zvoliť e-mailovú adresu alebo telefónne číslo a do poľa napísať posledné štyri číslice telefónneho čísla alebo úplnú e-mailovú adresu, po ktorej dostanete kód. Zadaním tohto kódu a kliknutím Poslať, môžete pokračovať.

Pridajte e-mailovú adresu

Teraz sa dostanete na stránku, kde je zobrazená primárna e-mailová adresa (a pravdepodobne aj prepojené telefónne číslo). Ak s touto e-mailovou adresou nemáte žiadne ďalšie problémy, môžete ju opustiť a kliknutím na novú e-mailovú adresu jednoducho pridať Pridajte e-mailovú adresu. Potom môžete vytvoriť novú adresu Outlook.com alebo pridať existujúcu e-mailovú adresu (napríklad adresu Gmail). Upozorňujeme, že v druhom prípade to samozrejme neplatí, že váš e-mail z Gmailu náhle dorazí do Outlooku (ak si vytvoríte alias Outlook, bude to tak). Teraz kliknite na Pridajte alias. Stlačením na požadovanú adresu Nastaviť ako primárne, urobte z nového aliasu primárnu e-mailovú adresu.

Zmeňte predvoľby prihlásenia

Keď vytvoríte alias vo svojom účte Microsoft, môžete sa pomocou neho predvolene prihlásiť do systému Windows a do svojich e-mailov. V tomto prípade je to presne to, čo sme chceli, ale niekedy iba chcete, aby alias dostal poštu bez toho, aby ste sa pomocou nej mohli skutočne prihlásiť. Našťastie môžete túto možnosť prihlásenia zakázať pre každý alias osobitne. Kliknite na ikonu Predvoľby prihlásenia na spodku. Potom zrušte začiarknutie aliasu, pomocou ktorého sa nechcete prihlásiť.