Ako

Odstráňte svoj účet Microsoft v 3 krokoch

Spoločnosť Microsoft z času na čas mení svoje zmluvné podmienky a tieto zmeny nie sú vždy v prospech koncového používateľa. Ak je pre vás plná veľkosť, môžete svoj účet Microsoft odstrániť. V tomto článku vysvetľujeme, ako to funguje.

Zrušenie účtu Microsoft: prečo?

Spoločnosť Microsoft usilovne pracuje na tom, aby boli účty nepostrádateľné. Napríklad na prihlásenie do systému Windows 10 (čo sa tiež dá urobiť bez, ale nie je to pre vás ľahké). Koniec koncov, účet je nevyhnutný pre trhové služby, ktoré sú ziskové. Spomeňte si na OneDrive, Office a aplikácie z obchodu s aplikáciami pre Windows 10. Mnoho zhromaždených osobných údajov možno prepojiť aj s vašim účtom, čo je pre Microsoft veľmi lukratívne. Ale najmä v druhom prípade existuje úzke miesto. Od zavedenia systému Windows 10 je spoločnosť Microsoft neustále v strehu za zhromažďovaním osobných údajov. Ak sa vám to nepáči, nemáte okrem niekoľkých nastavení súkromia žiadne možnosti. Odstránenie účtu Microsoft spoločnosti Microsoft sťažuje zhromažďovanie údajov.

Samozrejme, môžu existovať aj ďalšie dôvody na odstránenie vášho účtu Microsoft. Možno máte príliš veľa účtov? Možno už vôbec nepoužívate služby spoločnosti Microsoft? Alebo jednoducho nechcete mať nič spoločné s Microsoftom osobne?

Krok 1: Zauzlené dohromady

Zrušenie komplexných služieb, ako je účet Microsoft, si vyžaduje určitú pozornosť. Ako príklad si berieme predplatné novín. Bolo by pozoruhodné, keby sa po dokončení práčka zastavila a vaše auto sa už neotváralo. To sa môže stať pri komplexných službách so všetkými druhmi pobočiek a odkazov (samozrejme nie doslova). Napríklad odstránením účtu Microsoft môžete stratiť fotografie, peniaze a prestať pracovať textový procesor. Ak sa chcete úplne zbaviť svojho účtu Microsoft, týmto problémom môžete zabrániť pri správnej príprave.

Krok 2: Nezabudnite na OneDrive

Zrušenie vášho účtu Microsoft ide omnoho ďalej, ako je miestne prihlásenie do systému Windows 10 prostredníctvom Štart / Nastavenia / Účty / Prihláste sa pomocou miestneho účtu. Váš účet Microsoft je „spoločným vláknom“ medzi všetkými druhmi služieb. Pripojí zariadenia so systémom Windows a poskytne prístup k vašim súborom, ktoré napríklad uložíte na OneDrive. Skutočným zrušením svojho účtu Microsoft ukončíte všetky služby s ním spojené.

Najskôr skopírujte všetko z OneDrive do svojho vlastného úložiska v počítači, potom to už máte. Ak nemáte prístup k svojmu OneDrivu pomocou Prieskumníka Windows, môžete to urobiť aj prostredníctvom www.onedrive.com. Poznámky z OneNotu sú tiež prepojené s vaším kontom Microsoft.

Prepnutie na inú cloudovú službu je často veľmi jednoduché: kopírované údaje vo vašom počítači je možné presunúť priamo do cloudovej služby podľa vášho výberu. Mnoho cloudových služieb má tiež pomocníka pre prepínanie. Ak napríklad chcete preniesť svoje údaje z OneDrive do Google, môžete si o nich prečítať viac prostredníctvom tohto odkazu.

Krok 3: Skutočne odstráňte

Používate so svojím kontom Microsoft e-mailovú adresu spoločnosti Microsoft (Outlook.com, Hotmail alebo inak)? Potom bude odstránená aj táto adresa vrátane všetkých vašich správ, kontaktov, udalostí v kalendári a ďalších nastavení. Prehľad počítačov, tabletov a telefónov, ktoré sú prepojené s vaším kontom Microsoft, nájdete na stránke správy spoločnosti Microsoft. Tu odstráňte odkazy.

Môžete odstrániť všetko, čo súvisí s programami a službami spojenými s vaším kontom Microsoft. Zvážte tiež aktuálne predplatné napríklad extra úložného priestoru OneDrive alebo balíka Microsoft Office. Všetko skontrolované a skontrolované? Potom prejdite na tento web a zrušte svoj účet Microsoft. Váš účet bude uchovaný ďalších 60 dní a potom bude skutočne odstránený.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found