Ako

Každý deň nová pracovná plocha v systéme Windows 10

Ako používateľ systému Windows 10 vám nebude chýbať skutočnosť, že vaša prihlasovacia obrazovka zobrazuje veľmi pekné fotografie. Tieto takzvané „obrázky reflektorov“ sa načítavajú cez internet a ukladajú zvláštnym spôsobom, že ich nemôžete len tak použiť. V tomto článku si môžete prečítať, ako si môžete každý deň vychutnať čerstvé pozadie pracovnej plochy zo zbierky reflektorov, a to pomocou bezplatnej aplikácie Spotbright.

Krok 1: Podivné súbory

Fotografie, ktoré Windows 10 stiahne pre vašu prihlasovaciu obrazovku, sú uložené v špeciálnom priečinku. Pomocou dlhého príkazu (tiež tu) otvorte príslušný priečinok v programe Windows Explorer:

% LOCALAPPDATA% \ Packages \ Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager_cw5n1h2txyewy \ LocalState \ Assets

Každý, kto si urobí problém s prezeraním tohto priečinka, čoskoro uvidí, že sa zdá, že priečinok neobsahuje žiadne obrázky. Pomocou všetkých druhov skriptov môžete súbory premenovať, aby ste ich stále rozpoznali ako súbory fotografií, ale môže to byť jednoduchšie. Za týmto účelom si nainštalujte Spotbright z obchodu (obchod s aplikáciami spoločnosti Microsoft). Prečítajte si tiež: 13 tipov na prispôsobenie vzhľadu systému Windows 10.

Krok 2: Spotbright

Spustite Spotbright a choďte na nastavenie. Včela ObrázokVyhľadávanie vyberáš si Krajinaiba. Takto zabezpečíte, že budete sťahovať iba fotografie na šírku. Zakázať nasledujúce možnosti: Pravidelne aktualizujte uzamknutú obrazovku, pravidelne aktualizujte živý titul a Pravidelneaktualizovaťdesktoptapeta. Posledná zmienka je obzvlášť dôležitá, pretože bráni Spotbrightu v zmene pozadia pracovnej plochy za vás. To zariadime v samotnom systéme Windows, pretože tam máte viac možností.

Zatvorte nastavenie Spotbright pomocou šípky v ľavom hornom rohu obrazovky. kliknite na Vyhľadávanieobrázky dať Spotbright do práce. Tlačidlo tiež použite, ak chcete aktualizovať fotografie reflektorov. Aplikácia stiahne fotografie do vášho počítača. Otvoriť cez Otvoriť umiestnenie na stiahnutie priečinok, kde sú uložené fotografie, a pamätajte na toto umiestnenie.

Krok 3: Automatické prepínanie

Po stiahnutí fotografií ich môžete nastaviť ako pozadie pracovnej plochy. Použite kombináciu klávesov Kláves Windows + I (Nastavenia) a prejdite na Osobné nastavenia / tapety. Zmeňte nastavenie pod Pozadie do Prezentácia a vyhľadajte a vyberte priečinok, v ktorom Spotbright uchováva vaše obrázky. Včela Obrázokupraviť každý môžete označiť, ako často chcete vidieť novú fotografiu. Napríklad zvoliť 30minút alebo (pre trochu viac odpočinku) 1deň. Zapnite túto možnosť Náhodnéobjednať pre najlepšiu odrodu.