Ako

Môžete to urobiť, ak ste zabudli PIN kód svojho iPhone

Môže sa to stať každému. Zmenili ste prístupový kód svojho zariadenia iPhone, iPad alebo iPod touch a zrazu netušíte, aký je váš nový kód. Alebo ste možno už dlho mali ten istý kód, ale ten z vás náhle vykĺzol. Čo by ste mali robiť v takom prípade?

Aké šialené ... Prístupový kód, ktorý ste zadali na odomknutie zariadenia, nefunguje. Možno si urobil preklep? Prosím skúste znova. Opäť nie dobré. Zrazu si spomeniete: zmenili ste kód včera večer po dlhom pracovnom dni bez toho, aby ste na to skutočne mysleli. Ale v čom zas? Máte niekoľko nápadov, čo by to mohlo byť, a vyskúšajte to. A potom je zle. Vaše zariadenie bolo zablokované. Prečítajte si tiež: Ako obnoviť výrobné nastavenia smartphonu.

Ak na zariadení so systémom iOS zadáte nesprávny prístupový kód šesťkrát za sebou, zariadenie sa uzamkne a zobrazí sa upozornenie. Môžete to počkať minútu a potom to skúsiť znova (a potom dlhšie intervaly), čo je užitočné, ak vás kód náhle znova spustí. Pokiaľ ale naozaj nemáte ani potuchy, alebo ste to už vyskúšali toľkokrát, že to už nie je možné, musíte svoje zariadenie obnoviť.

Obnovte pomocou iTunes

Ak je vaše zariadenie synchronizované s iTunes, môžete ho obnoviť pripojením k počítaču, s ktorým sa zvyčajne synchronizuje.

Otvorte iTunes. Ak sa zobrazí výzva na zadanie prístupového kódu alebo povolenia na prístup, vyskúšajte iný počítač, s ktorým ste synchronizovali, alebo použite režim obnovenia (pozri nižšie).

Ak máte prístup k iTunes na počítači bez výzvy na zadanie prístupového kódu alebo povolenia, iTunes automaticky synchronizujú zariadenie a vytvoria zálohu. Ak sa tak nestane, budete musieť zariadenie synchronizovať ručne s iTunes. Po dokončení synchronizácie musíte zariadenie obnoviť v iTunes.

Potom vyberte obnoviť zálohu iTunes keď vás iOS Setup Assistant požiada o konfiguráciu vášho zariadenia. Vyberte zariadenie v iTunes a vyberte najnovšiu zálohu.

Obnovte pomocou aplikácie Nájsť môj iPhone

Ak ste prostredníctvom služby iCloud zapli funkciu Nájsť môj iPhone, môžete pomocou nej vzdialene vymazať svoje zariadenie.

Prejdite na //www.icloud.com/find a prihláste sa pomocou svojho Apple ID. Potom kliknite na Všetky zariadenia v hornej časti okna prehliadača a vyberte zariadenie, ktoré chcete vymazať. kliknite na Odstrániť [názov zariadenia] vymazať prístroj a prístupový kód.

Potom môžete pomocou pomocníka s nastavením obnoviť najnovšiu zálohu do zariadenia.

Obnovte pomocou režimu obnovenia

Ak ste svoje zariadenie nikdy nesynchronizovali alebo nenastavili funkciu Nájsť môj iPhone, budete musieť na vymazanie zariadenia a prístupového kódu použiť režim obnovenia. Môžete zvoliť obnovenie továrenských nastavení alebo zálohu.

Najskôr skontrolujte, či nie je zariadenie pripojené k sieti. Stlačte a podržte tlačidlo odloženia a vyberte Vypnúť. Zariadenie sa potom vypne. Podržte stlačené tlačidlo Domov a pripojte zariadenie k počítaču. Ak sa vaše zariadenie nezapne automaticky, zapnite ho sami bez uvoľnenia tlačidla Domov. Musíte držať domovské tlačidlo, kým sa nezobrazí obrazovka Pripojte sa k iTunes sa zobrazí. Ak sa vám táto obrazovka nezobrazí, musíte si iTunes otvoriť sami. Potom v iTunes uvidíte varovanie, že bolo nájdené zariadenie v režime obnovenia. kliknite na Ok a obnovte zariadenie na najnovšiu zálohu alebo na výrobné nastavenia.

Tip: Môžete si zvoliť automatické mazanie prístroja, keď zadáte nesprávny prístupový kód 10-krát za sebou. Predvolene je toto nastavenie vypnuté, ale zapnuté Nastavenia> Prístupový kód môžete to povoliť.