Ako

Postupujete takto: Pripojte sa a nastavte Chromecast

Vďaka Chromecastu môžete z akejkoľvek obrazovky s pripojením HDMI urobiť inteligentnú televíziu. Médiá (napríklad Netflix, Plex, fotografie a hry) zo smartphonu, tabletu alebo počítača môžete ľahko streamovať do vašej televízie. Chcete tiež pripojiť Chromecast k televízoru? Vysvetlíme vám to v tejto príručke.

Pripojenie Chromecastu je veľmi jednoduché. V zásade nezáleží na tom, ktorú generáciu Chromecastu máte. Môžete tiež pripojiť ChromeCast Ultra, ktorý rovnako streamuje 4K obrazy a HDR.

V krabici nájdete Chromecast, kábel micro USB a adaptér. Adaptér zapojíte do zásuvky v stene a Chromecast je možné pripojiť k portu HDMI na televízore (alebo monitore). Potom pripojte USB zástrčku kábla k adaptéru a micro USB zástrčku k Chromecastu. Chromecast je teraz napájaný a automaticky sa spustí. Teraz zapnite televízor a prepnite na displej HDMI vybraného portu (napr. HDMI 2). Teraz uvidíte na obrazovke televízora inštalačný obrázok vrátane štvormiestneho kódu.

Ak máte Chromecast Ultra, môžete sa k Chromecastu pripojiť aj ethernetovým káblom, aby ste mali rýchlejšie a stabilnejšie pripojenie. Je to nevyhnutné, pretože mimoriadne vysoké rozlíšenie vyžaduje vyššiu šírku pásma.

Domovská stránka Google

Chyťte svoj smartphone alebo tablet a nainštalujte si aplikáciu Google Home, ktorá je k dispozícii pre Android aj iOS. V skutočnosti existuje veľká šanca, že je už vo vašom smartfóne nainštalovaný. Po spustení tejto aplikácie získate prehľad o všetkých pripojených zariadeniach v dome. Chceme pridať nový Chromecast, takže stlačte loptu pomocou Pridať a potom Nastaviť zariadenie, Nastaviť nové zariadenia v domácnosti. Potom určíte, v ktorej spoločnosti prepojíte svoje Chromecast a Google vyžaduje prístup k polohe - pravdepodobne preto, aby ste určili, aké prístupové práva máte k obsahu.

Aplikácia Google Home vyhľadá váš Chromecast a mal by sa zobraziť v zozname - vrátane štvormiestneho kódu na obrazovke televízora. Potvrďte tento kód, určite, či sa chcete zúčastniť programu vylepšenia Chromecastu, a uveďte, v ktorej miestnosti sa Chromecast nachádza. Po tomto pomenovaní Chromecastu budete mať jasno. Napríklad „televízia v obývacej izbe“ alebo „obrazovka študovne“, aby ste čoskoro vedeli presne, ku ktorému zariadeniu sa pripájate.

Váš Chromecast je teraz nastavený, ale musí byť ešte chvíľu pripojený k internetu. Vyberte sieť WiFi a Chromecast dostane prihlasovacie údaje z aplikácie Google Home. Keď je Chromecast pripojený, môžete sa rozhodnúť prepojiť svoj účet Google. Potom nezabudnite stlačiť Nie, ďakujem, keď sa vás opýta, či vás Google môže obťažovať e-mailmi. Zobrazí sa prehľad vašich nastavení, ktoré musíte potvrdiť. Pripojené zariadenie Chromecast používa nové pripojenie na internet na kontrolu aktualizácií a ich automatickú inštaláciu (ak existujú). Váš Chromecast je teraz pripravený na použitie.

Vyskúšajte Chromecast

Chcete zistiť, či váš Chromecast funguje? Potom spustite aplikáciu YouTube, vyberte video a stlačte tlačidlo prenosu (obrazovka s tromi vlnami). V zozname sa zobrazí názov vášho novo nastaveného zariadenia Chromecast. Vyberte túto možnosť a vaše video sa bude prehrávať na televíznej obrazovke.