Ako

Pomocník, kde je ovládací panel v systéme Windows 10?

V systéme Windows 10 sa od Windows 8.1 veľa zmenilo. Rovnako ako ovládací panel sa zdá, že je úplne preč. Zdôraznenie vzhľadu.

Keď v systéme Windows 10 stlačíte tlačidlo Štart (a my stále fandíme, že je späť), položka Ovládací panel sa vám nikde nezobrazí, namiesto toho sa vám zobrazí možnosť. Inštitúcia. Po kliknutí na toto sa vám zobrazí minimalistické menu s možnosťami ako napr Systém, zariadenia, sieť a internet, a tak ďalej. Je to teraz nový ovládací panel? Prečítajte si tiež: Ako upraviť ponuku Štart systému Windows 10.

Áno a nie. Spoločnosť Microsoft sa rozhodla umiestniť najbežnejšie používané možnosti ovládacieho panela do sekcie Nastavenia (mimochodom spôsobom, ktorý je ľahšie ovládateľný pre zariadenia s dotykovými obrazovkami). Či už teda chcete pridať tlačiareň, zmeniť pozadie pracovnej plochy alebo vytvoriť používateľský účet, všetko môžete urobiť z ponuky nastavenie.

Ovládací panel?

Vyššie uvedené je užitočné, ale je dobré vedieť, že ovládací panel stále existuje, aj keď v mierne pozmenenej podobe. Ponuku Nastavenia je najlepšie chápať ako užívateľsky prívetivý a dotykový displej, ktorý sa nachádza na ovládacom paneli. Ak túžite po starom menu alebo jednoducho potrebujete možnosť, ktorá nie je v ponuke Nastavenia, môžete jednoducho vyvolať ovládací panel.

Najrýchlejší spôsob, ako to urobiť, je stlačiť tlačidlo Štart kliknutím alebo stlačením klávesu Štart na klávesnici a Ovládací panel píše sa. Okamžite sa zobrazí stará známa ikona a po kliknutí na ňu sa otvorí Ovládací panel s (takmer) všetkými možnosťami, na ktoré ste zvyknutí. Je to trochu ťažkopádne, ale môžete samozrejme samozrejme úplne ignorovať ponuku Nastavenia.