Preskúmanie

Najlepšie spravodajské aplikácie: dôležitejšie ako kedykoľvek predtým

Spravodajské aplikácie sú v čase krízy dôležitejšie ako kedykoľvek predtým. Uviedli sme pre vás zoznam najspoľahlivejších a najlepších spravodajských aplikácií. Vždy po ruke, aby ste mali zopár z nich pripravených vo svojom smartfóne alebo tablete.

Nu.nl

Je zarážajúce vidieť, že veľa holandských novín od začiatku koronovej krízy teraz skrýva svoje správy za mzdu. Často sa to týka tvrdšieho paywallu ako predtým, čomu sa už nemôžete vyhnúť. Iba skutočným prihlásením a zaplatením. Trochu pochybná prax, ale aj zložitý prípad. Na jednej strane by mal mať každý prístup k najnovšiemu vývoju práve teraz. Na druhej strane musia byť novinári aj platení. Našťastie existuje čoraz viac spravodajských organizácií, ktoré môžu ponúkať bezplatné správy a správne platiť svojim novinárom. Nu.nl je toho príkladom. A s tým máme okamžite našu prvú spravodajskú aplikáciu.

V aplikácii Nu.nl nájdete nielen najnovšie správy, ale aj najnovšie podrobnejšie články. Nu.nl sa tak stáva čoraz tvrdším konkurentom novín a zároveň odstraňuje starú pilierizáciu týchto médií. Nu.nl je neutrálny, rýchlo dodáva najnovšie správy a - čo je najdôležitejšie - spoľahlivý. Ťažko jej uniknete pre spravodajstvo v holandskom jazyku, ktoré je jednoducho voľne prístupné. Nižšie uvádzame niekoľko ďalších spravodajských aplikácií, ktoré sa podľa nášho názoru oplatí vyskúšať!

Teletext

Veľmi špeciálna aplikácia: NOS Teletext (verzia pre Android, verzia pre iOS). Teletext je samozrejme starodávne digitálne médium, ale stále je populárny. Nečakajte tu hlbšie pozadie, iba najnovšie správy „ako sa to deje“. K dispozícii nielen na televízore, ale aj vo forme aplikácie. A kde je teletext v zahraničí často navrhovaný na vypnutie (alebo už je), je stále populárny v Holandsku. A prečo nie? Pretože: k veci a spoľahlivé.

CNN

Ak hľadáte viac medzinárodne orientovaných správ, CNN je samozrejme veľké meno. A aj keď sú mnohé ďalšie americké spravodajské kanály často dosť zafarbené politickými hnutiami, v CNN to nie je také zlé. Stále sú informovaní o novinkách a veľká časť podnikania sa presunula do oblasti online športu. Ktorá obsahuje aj rovnomennú aplikáciu CNN. Nájdete v ňom svetové novinky, vďaka CNN International sa určite dočkáte nielen amerických správ.

Flipboard

Flipboard je zberateľ noviniek. Aplikáciu (verzia pre iOS, verzia pre Android) si nakonfigurujete podľa svojich záujmov a potom uvidíte, ako sa správy v týchto oblastiach hrnú. A to sa týka tak domácich, ako aj medzinárodných médií. To všetko je zabalené v atraktívnom používateľskom rozhraní, v ktorom sa posúvate po stránkach so zhromaždenými správami.

Blendle

Všetky vyššie uvedené spravodajské aplikácie sú zadarmo, rovnako ako obsah v nich. Blendle (aplikácia pre iOS, Android) má iný prístup; za mesačné predplatné získate prístup k rozsiahlemu výberu článkov z novín a časopisov. Veľa holandská, ale určite aj anglická časť. Nevýhodou je, že veľa holandských novín odstúpilo od projektu Blendle, pretože aplikáciu považujú hlavne za konkurenciu. Nie je to problém sám o sebe, určite sa v ňom nachádza viac než dosť! Nevyhnutnosť pre skutočných feťákov, ktorí chcú poznať najmä pozadie správ. Aplikácia je menej vhodná pre tvrdé správy; na to môžete použiť niektorú z vyššie uvedených aplikácií. Ďalšou výhodou všetkých spomenutých spravodajských aplikácií: s čerstvými správami okamžite dostanete signál, žiadne papierové noviny tomu nemôžu konkurovať!