Ako

Týmto spôsobom môžete odosielať veľké súbory

Ak chcete posielať veľké súbory, váš e-mailový program nie je vždy najlepšou voľbou, pretože u mnohých programov môžete odoslať iba maximálny počet MB súborov. Našťastie existujú rôzne služby, pomocou ktorých môžete stále posielať veľké súbory. Uvádzame zoznam najlepších.

Prenesieme

Jedným z dôvodov, prečo sa nadchnúť pre WeTransfer, je skutočnosť, že rozhranie je také jednoduché, že ho môže pochopiť ktokoľvek. Jednoducho kliknete na tlačidlo Pridať súbory, zadajte svoju e-mailovú adresu, adresu príjemcu a samozrejme sprievodnú správu. Hotovo. Príjemca dostane odkaz, pomocou ktorého je možné súbor (alebo súbory) stiahnuť po dobu 10 dní. Potom sa odstránia zo servera. Prečítajte si tiež: Rýchle odosielanie súborov pomocou aplikácie Infinit.

Pomocou WeTransfer môžete zadarmo posielať až 2 GB súborov naraz. Je tiež možné viac (rovnako ako dlhšia doba skladovania), ale budete za to platiť.

DropSend

Alternatívou k WeTransferu je DropSend. Táto služba je takmer identická s vyššie uvedenou službou, s tým rozdielom, že získate dvakrát väčšiu kapacitu, konkrétne 8 GB. Okrem toho sa súbory uchovávajú iba o niečo dlhšie (konkrétne 14 dní). Rozhranie je rovnako jednoduché, stačí zadať bezpečnostný kód. Nie veľká prekážka, samozrejme. Nevýhodou je, že existuje bezplatné používanie tejto služby. Ak chcete používať túto službu, musíte si vytvoriť účet. Súbory môžete zadarmo posielať iba päťkrát mesačne. Ak chcete viac, musíte si vziať platený účet.

SendAnywhere

Ďalšou službou na odosielanie veľkých súborov, ale úplne iným spôsobom, je SendAnywhere. Pri SendAnywhere nemusíte zadávať e-mailovú adresu a nie je nijako obmedzená veľkosť súborov, ktoré môžete posielať. Nevýhoda? Vaše súbory zostanú online maximálne desať minút. Po použití možnosti 24 hodín budú súbory odstránené. Po nahraní súboru dostanete kód. Súbory si môže stiahnuť ktokoľvek, kto má tento kód. Nemali by ste však musieť dlho čakať, pretože máte iba pár minút.

Dropbox

Dropbox nie je len platforma na odosielanie súborov, ale často sa zabúda na to, že je to jedna z možností. Základná verzia Dropboxu vám poskytne 2 GB úložného priestoru. Ak chcete uložiť viac súborov online, môžete si vybrať z dvoch predplatných, ktoré stoja od 10 do 15 eur. K dispozícii máte 2 TB alebo 3 TB úložiska.

Je to praktický web, ktorý obsahuje aplikácie pre Windows, Android, iOS a OS X, takže k svojim súborom máte kedykoľvek prístup na akejkoľvek platforme.

Vytvorte si bezplatný účet na dropbox.com kliknutím Registrovať kliknete a vyplníte svoje údaje. Potom si môžete zvoliť stiahnutie Dropboxu ako programu, ale môžete naďalej používať aj webovú verziu. Nahrajte súbor kliknutím na ikonu listu papiera so znakom plus. Po nahraní súboru sa zobrazí v príslušnom priečinku. Presunutím myši nad súbor a kliknutie na pravú stranu zdieľam môžete súbor zdieľať. Môžete si zvoliť zadanie e-mailovej adresy príjemcu cez Dropbox, alebo manuálne skopírovať odkaz a odoslať ho napríklad cez Facebook. Príjemca musí iba kliknúť na odkaz a zobraziť alebo stiahnuť súbor.

Predvolene vyprší platnosť sťahovania po 24 hodinách. Ak máte profesionálny účet, môžete zmeniť dátum vypršania platnosti kliknutím na ozubené koliesko.

TransferXL

TransferXL je služba veľmi podobná WeTransfer. Aj vzhľad webových stránok trochu pripomína jeho konkurenta, aj keď existujú malé rozdiely v prevádzke. Veľkou výhodou TransferXL je, že rovnako ako pri WeTransfer, aj vy nepotrebujete účet na odosielanie súborov. A v neposlednom rade ani bezplatná verzia TransferXL nemá žiadny limit veľkosti súboru.

Prejdite na stránku transferxl.com a kliknite do stredu obrazovky Pridávanie súborov. Vyberte súbor v počítači a kliknite na ikonu Na otvorenie. Podľa Ovládaniekľúč (alebo Velenie na počítačoch Mac) pri výbere môžete nahrať viac súborov naraz. Môžete tu prejsť rovnakými krokmi ako pri WeTransfer (vlastná e-mailová adresa, e-mailová adresa príjemcu, prípadne správa), ale môžete sa tiež rozhodnúť zdieľať súbor cez Facebook alebo Twitter, alebo skopírovať odkaz a ten náhodne odoslané príjemcovi. Príjem je rovnaký ako pri WeTransfer: kliknite na odkaz a jednoducho si stiahnite súbor.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found