Ako

Týmto spôsobom používate iCloud Drive v systéme Windows

Spoločnosť iCloud Drive predstavuje spoločnosť Apple konkurenta v oblasti služieb, ako sú Dropbox a OneDrive. iCloud už samozrejme bol službou úložiska, ale nikdy predtým nebolo možné tieto súbory preskúmať. iCloud Drive to mení. Čo však v prípade, že pracujete vo Windows?

Aktivujte iCloud Drive

Skôr ako začnete s iCloud Drive, musíte najskôr povoliť službu na svojom iOS zariadení (napríklad iPade). Počas inštalácie systému iOS 8 sa vás už pýtali, či chcete aktualizovať iCloud Drive. Ak ste sa rozhodli, že tak neurobíte, môžete tak urobiť prostredníctvom nastavenie. Prejdite na Nastavenia / iCloud potom stlačte iCloud Drive. Keď stlačíte Aktualizácia na iCloud Drive, váš účet bude prevedený. Prečítajte si tiež: Ktorá cloudová služba je pre vás to pravé?

Poznámka: toto nie je možné vrátiť späť. Upozorňujeme, že zdieľať s inými zariadeniami so systémom iOS budete môcť iba v prípade, že používajú systém iOS 8.x, Windows alebo OS X Yosemite. Mnoho ľudí si neuvedomuje, že keď majú iPhone 4 so systémom iOS 7, už nemôžu zdieľať dokumenty v priečinku Stránky so stránkami na zariadení iPad Air so systémom iOS 8 (takže ste mohli používať „starý štýl“ iCloudu). To je treba zvážiť.

Aktivujte si iCloud Drive na svojom iOS zariadení, ale chvíľu o tom premýšľajte.

Stiahnite si iCloud pre Windows

Po zapnutí iCloud Drive si budete musieť stiahnuť iCloud pre Windows (alebo aktualizovať softvér, ak ste tak už urobili). Program si môžete stiahnuť zo stránky spoločnosti Apple. Po inštalácii musíte reštartovať počítač. kliknite na Štart, klepnite na iCloud a vyberte možnosť iCloud ktorá sa zobrazí v domovskej ponuke alebo na domovskej obrazovke. Začiarknite políčko, aby ste mohli používať iCloud Drive iCloud Drive a kliknite Uplatňovať.

Predtým, ako budete môcť používať iCloud Drive, musíte si najskôr stiahnuť a nainštalovať súvisiaci softvér.

Zdieľajte súbory na iCloud Drive

Zdieľanie súborov na iCloud Drive je teraz rovnako ľahké ako zdieľanie napríklad s Dropboxom, pretože na boku v Prieskumníkovi Windows (pod nadpisom Obľúbené) možnosť iCloud Drive bola pridaná, kde môžete jednoducho presúvať súbory a priečinky. A zatiaľ čo Apple vo svojej cloudovej službe dlho zadržiaval správu súborov, konečne môžete iba vytvárať priečinky, súbory presúvať a púšťať v iCloude atď. Fotky sa, bohužiaľ, nesynchronizujú automaticky s iCloud Drive, pretože to je iná šálka iCloudfotografie vytvorené pod Obľúbené.

iCloud Drive je teraz voľbou v časti Obľúbené, napríklad ako Dropbox.