Ako

Odstráňte predvolené aplikácie v systéme Windows 10

Do príchodu systému Windows 10 1903 sa predvolené aplikácie nedali odstrániť. A tak ste uviazli v rade aplikácií, ktoré ste nikdy nepoužívali, ale pre ktoré sa aktualizácie objavovali znova a znova. Len zaberá zbytočne veľa času a miesta na disku. Od roku 1903 môžete jednoducho odstrániť predvolené aplikácie!

Trvalo to roky, ale od Windows 10 1903 môžu byť aplikácie dodávané so systémom Windows konečne odstránené. Bolo načase, pretože len málokto niekedy použije aplikáciu ako Mapy napríklad na svojom bežnom stolnom počítači so systémom Windows. Alebo čo Groove Music? A potom je tu aj tá stará kolekcia Microsoft Solitaire. Všetky aplikácie, ktoré zaberajú zbytočné miesto na disku. A (nepríjemnejšie) aj pravidelne aktualizované. To všetko sa deje okamžite po prihlásení, čo znamená, že váš systém zostáva zbytočne dlho zaťažený. V skratke: zbavte sa tých nepotrebných aplikácií. Môžete to zariadiť tak, že prejdete do ponuky Štart nastavenie kliknúť. V otvorenom okne kliknite na Aplikácie. Teraz uvidíte riadok s nainštalovanými aplikáciami a „bežným softvérom“. Praktické samo o sebe, pretože tak nájdete obidva typy softvéru naraz. Ak chcete aplikáciu odstrániť, kliknite na nechcenú kópiu. Napríklad Groove Music. kliknite na odstrániť a znova odstrániť. Aplikácia teraz zmizla z vášho systému!

Aplikácie pre Windows späť?

Ak náhle ľutujete, že ste odstránili štandardnú aplikáciu, jej obnovenie nie je žiadny problém. Všetky systémové aplikácie sú jednoducho v obchode Windows (alebo v skutočnosti Microsoft Store, ako sa táto vec oficiálne volá). Spustite Obchod a klepnite na názov aplikácie, ktorú chcete preinštalovať. Napríklad (stále) hudba Groove. Kliknite na lupu a klepnite na názov aplikácie. Určite nerobte preklepy, pretože nečestní poskytovatelia aplikácií radi využívajú tieto chyby. Kliknite na nájdenú aplikáciu. Spravidla uvidíte viac podobných názvu alebo funkčnosti. Nezabudnite si stiahnuť iba oficiálnu aplikáciu Microsoft z tlačidla Stiahnuť. A s tým je predtým odstránená aplikácia späť!

Obnoviť aplikáciu

Používate určitú aplikáciu pravidelne, ale zrazu prestane fungovať? Potom môžete takúto obštrukčnú aplikáciu resetovať. V skutočnosti bude odstránený a preinštalovaný, ale potom pomocou možnosti 1 kliknutia. V Nastaveniach vyberte pomocou Aplikácie nefunkčná aplikácia. Potom kliknite na odkaz Pokročilé nastavenia. Na otvorenom paneli posuňte trochu nadol a kliknite na tlačidlo Resetovať. Chvíľu počkajte, kým bude úloha hotová a vaša aplikácia bude fungovať - ​​ak všetko dobre dopadne - opäť ako kúzlo. Mimochodom, tento trik sa hodí ako jediný stále nie odnímateľná aplikácia: Edge. Tento prehliadač niekedy chce zomrieť a už sa nemusí často spúšťať alebo náhle zlyhať. Obnovenie aplikácie niekedy ponúka riešenie. Niekedy je potrebné aplikáciu niekoľkokrát resetovať, aby ste dosiahli úspech.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found