Ako

Zvýšte rýchlosť svojho starého iPadu

Máte povaľovaný starý iPad, ktorý už vlastne nepoužívate, pretože sa veľmi spomalil? Hriech! Pomocou tipov a trikov v tomto článku môžete svoj iPad zrýchliť.

Aj keď by ste nemali čakať žiadne zázraky - pomalý iPad sa zrazu nestane rýchlym bleskom - je možné dosiahnuť určité rýchlostné prírastky. Je však ťažké dosiahnuť, aby bol tento rozdiel rýchlosti merateľný. Uviedli sme niekoľko tipov. Nastavenia sa môžu mierne líšiť pre každú verziu systému iOS / iPadOS.

Obnoviť na pozadí

Často spomínaným tipom je ukončenie aplikácií na paneli viacerých úloh. To je nezmysel. Aplikácie sú „zmrazené“ na pozadí, nespotrebúvajú systémové prostriedky. Iné je, keď si tieto aplikácie sťahujú informácie na pozadí. Môžete si predstaviť, že keď tridsať aplikácií neustále vyžaduje nové informácie, má to vplyv na rýchlosť vášho iPadu. Toto vypnete pomocou Nastavenia / Všeobecné / Obnova aplikácií na pozadí. Môžete si zvoliť, či chcete obnovenie zakázať úplne alebo iba pomocou určitých aplikácií. Urobili by sme to druhé, pretože aplikácie, ktoré často používate, sú pre vás pripravené aj po otvorení. Musí samozrejme zostať užívateľsky prívetivý.

Úložná kapacita

Je váš iPad nabitý aplikáciami, videami a hudbou? Potom by sa možno oplatilo trochu urobiť poriadok. Je to však užitočné, iba ak je napríklad na vašom iPade menej ako 1 GB voľného miesta. Ak máte ešte pár GB voľných, nie je potrebné veci mazať.

Vyrovnávacia pamäť prehliadača

Jedným z opatrení, ktoré neovplyvní celkovú rýchlosť vášho iPadu, ale ovplyvní rýchlosť Safari, je vyprázdnenie medzipamäte prehliadača. Je paradoxné, že vyrovnávacia pamäť má v skutočnosti umožniť rýchlejšie fungovanie internetu, ale to sa týka iba stránok, ktoré navštevujete častejšie. Zabalená vyrovnávacia pamäť môže skutočne spomaliť surfovanie. Vložil si to Nastavenia / Safari / Vymazať súbory cookie a údaje. (alebo Vymazať históriu a údaje webových stránok)

Oznámenia

Skvelá zábava, všetky tie aplikácie, ktoré vám môžu posielať upozornenia, keď je potrebné niečo nahlásiť, ale pre koľko aplikácií je to skutočne nevyhnutné. A to síce spotrebúva pomerne veľa systémových prostriedkov. Vypnete upozornenia Nastavenia / Centrum oznámení. Vo verziách iOS / iPadOS je táto hlavička možná Podávanie správ zavolal. Pod pohárom Počítajúc do toho alebo Štýl oznámeniamôžete určiť, z ktorých aplikácií už nepotrebujete dostávať upozornenia.

Nakoľko to skutočne urobí rozdiel?

Bohužiaľ z pomalého iPadu neurobíte iba rýchlovku, radšej na to radšej prepnite na novší model. Váš iPad sa ale môže skutočne trochu zrýchliť. Predchádzajúce tipy sú napísané z našich vlastných skúseností. Náš iPad Air sa pri vykonávaní vyššie uvedených akcií skutočne cíti rýchlejšie.

Môžeme však toto tvrdenie odôvodniť? Načítali sme náš iPad Air až po okraj s obsahom a potom sme spustili testovací nástroj Geekbench. Po vykonaní všetkých „prevodových stupňov“ z tohto článku Geekbench nenaznačuje žiadne významné rozdiely. Výkon iPadu je o niečo lepší, ale väčšina výsledkov spadá do hranice chyby takéhoto štandardu. Takže dôkaz? Nie, to nie. Vyššie uvedené opatrenia ale teoreticky a pre pocit zaručujú rýchlejší tablet. A to posledné je najdôležitejšie.

Druhý život

Neposkytujú tipy v tomto článku požadovaný efekt a váš iPad sa výrazne nezrýchlil? Tabletu nakoniec nevyhadzujte. V mnohých prípadoch môžete iPadu dopriať druhý život bez toho, aby vás otravovalo pomalé zariadenie. Napríklad starý tablet môžete použiť ako druhú obrazovku alebo ako diaľkové ovládanie, takže v zásade nie je také zrejmé, že váš iPad je o niečo pomalší. Tablet môžete tiež okamžite zmeniť na budík alebo fotorámik.